ג'ייו בורדו ואקו

בחירות העורכים - כאן 88 | 2.3.2021

עדכון אחרון - 2.3.2021
מערכת כאן
03 במרץ 2021
11:06

כאן 88 עם מוזיקה חדשה בשבילכם. אלה שירים ישראלים ובינלאומיים שתוכלו לשמוע אצלנו. כמובן שלצדם אנו משמיעים שירים חדשים ומעולים נוספים בשידורי התחנה. בכל שבוע נפרסם כאן באתר שירים חדשים שכדאי להכיר, אשר בחרו העורכים המוזיקליים שלנו. לכל בחירות העורכים אפשר להאזין בפלייליסט מתעדכן בספוטיפיי.

ג׳יין בורדו ואקו - אישה קשה

החלום הוא עולם שבו כולנו שווים נשים וגברים, שחורים ולבנים, אבל גם יותר מ-50 שנה אחרי עשור תרבות הנגד והגל השני של הפמיניזם, נשים עדיין צריכות לתבוע בחזרה מונחים כגון "אישה קשה" שממסגרים נשים המעזות לעמוד על שלהן כחריגות. הדרך לעולם אוטופי עוד רחוקה לצערנו אבל מוזיקה ואמנות בכלל הן אולי הכלי האולטימטיבי לביצוע משימה מורכבת כל כך והדואט החדש של ג'יין בורדו ואקו פוגע בול בפוני. 

שי צברי - דע

בנו של שי צברי חגג לאחרונה בר מצווה בטקס קטן וביתי, כיאה לאותה תקופה מוזרה. משהו באירוע חשוב הזה החזיר אותו לחשיבות של שבטיות בחייו, של משפחה, של אבהות. הוא נזכר בשיר של אבישי חורי שמתבסס על פסוק משמעותי עבורו בספר הזוהר: “אין לך עשב ועשב מלמטה שאין ממונה עליו מלמעלה, ושומר אותו ואומר לו גדל”. מבחינתו, זה היה שיר חניכה לבנו. יחד עם אלון לוטרינגר הוא הלחין את השיר, תמיר מוסקט הפיק, וזו התוצאה.

Jose Gonzalez - El Invento

חוזה גונזלס הוא איש של ניגודים. הוא גדל בעיר קטנה וקרירה בשוודיה, בן למשפחת מהגרים ארגנטינאית שנמלטה מההפיכה הצבאית של 1976. הקריירה המוזיקלית שלו התחילה בלהקת הארדקור Pאנק, והיום, כל מי שמכיר את קריירת הסולו שלו מזהה אותו עם אינדי-פולק עדין ורך. בשנת 2003, כשהתחיל לעבוד על אלבום הבכורה שלו, Vaneer, גונזלס החליט לוותר על העיסוק המרכזי שלו באותם ימים - דוקטורט בביוכימיה. הניגודים האלה הפכו אותו ליוצר עמוק ומורכב. לצד השירים המקוריים שלו הוא התפרסם בזכות גרסאות הכיסוי הייחודיות שלו ל-Teardrop של מאסיב אטאק, ל-Smalltown Boy של ברונסקי ביט ועוד. אבל משהו היה חסר, והפיכתו לאב בשנים האחרונות מלאה את החלל והחזירה את גונזלס לשורשיו - המוזיקה הלטינית. השיר החדש, El Invento ("ההמצאה") שיוצא אחרי שש שנים בהן לא שמענו ממנו חומרים חדשים, הוא השיר הראשון בקריירה שלו שנכתב בספרדית, שפת אמו. הוא מספר:"התחלתי לכתוב את השיר ב-2017, כשביתי לאורה נולדה. הוא עוסק בשאלות הגדולות - מאיפה הגענו? למי אפשר להודות על הקיום? רוב המסורות בעולם המציאו תשובה משלהן לשאלה. לכן השיר נקרא ההמצאה. במשך שנים ניסיתי לכתוב שירים בספרדית. אני מניח שלדבר ללאורה בספרדית בכל יום עזר לתהליך." 

Wolf Alice - The last Man on Earth

השיר החדש של Wolf Alice הוא לא שיר טיפוסי להרכב הבריטי. אחרי שני אלבומים מצליחים הם ביססו את עצמם כאחד השמות המעניינים באינדי העכשווי, כשהזכיה בפרס מרקורי נתנה להם את החותמת הרשמית. בעוד השם מזוהה בדרך כלל עם רוק מהיר ואנרגטי השיר החדש The Last Man on Earth חושף צד רגיש יותר. הוא אמנם דורש מאיתנו קצת סבלנות בהתחלה אבל רק על מנת להתפוצץ לתוך אוזנינו כמו כל בלדת כוח עוצמתית ומרגשת שמכבדת את עצמה. 


פרוטוקול בחירות העורכים

לשאלות ולשליחת חומרים: 88music@kan.org.il
(חומרים חדשים יש לשלוח בפורמט Mp3-320 בלבד)

למדור בחירות העורכים