צילום ארכיון: משטרת ישראל

אילן מזאה הוא המורה שנאשם בעבירות מין בשש נערות

הוא מואשם שהשתמש בזהויות בדויות וביקש מנערות ונשים לבצע בעצמן מעשים מיניים ולשלוח לו תמונות עירום
ורד פלמן
04 במרץ 2021
16:44

הותר לפרסום: אילן מזאה, תושב ראש העין בן 51 תושב, הוא המורה הנאשם בעבירות מין בשש נערות ונשים, רובן בנות 14-16. מזאה היה מורה על תקן עוזר הוראה החל מהשנה שעברה, במסגרת תגבור המערכת במשבר הקורונה, ועבד בין היתר בבית ספר בהוד השרון.

כתב האישום מייחס למזאה מעשים מגונים, גרם בעילה בהסכמה, הטרדות מיניות, קבלת דבר במרמה ועוד. הוא מואשם שהשתמש בזהויות בדויות, בין היתר של חייל או עולה חדש, כדי ליצור קשר עם הנערות והנשים וביקש מהן לבצע בעצמן מעשים מיניים ולשלוח לו תמונות עירום או בלבוש אינטימי. עם אחת הנשים הוא אף קיים קשר מיני, כשהוא מתחזה לאדם אחר. האישומים נגד המורה נחשפו בכאן חדשות.

אחרי הגשת כתב האישום, בית המשפט קיבל את בקשת הפרקליטות ואיגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית להתיר לפרסום את זהותו של מזאה. לדברי עורך יזהר קונפורטי שמייצג את מזאה מטעם הסנגוריה הציבורית, "כתב האישום שהוגש כולל עבירות ברף נמוך מהעבירות בהן נחשד בתחילה. מעבר לכך, מבלי להקל ראש באשר כן הודה הלקוח בחקירתו, אנו סבורים כי בסופו של יום נשכנע כי המעשים לא עולים כדי מה שמתואר בכתב האישום".

עורכת הדין איילת רזין בית אור מאיגוד מרכזי הסיוע לנפגעי תקיפה מינית מסרה בתגובה כי באיגוד "שמחות מאוד שבקשתינו להסרת צו איסור הפרסום התקבלה, אבל עצם העובדה שנדרשנו להגיש בקשה כזאת היא מצערת ומקוממת כשלעצמה". לדבריה, "האינטרס הציבורי בפרסום שמם של נאשמים וחשודים בעבירות מין גדול ומובהק, שכן במקרים רבים הפרסום מביא לחשיפת מקרי פגיעה נוספים. חשיפה ציבורית של שמם ומעשיהם של פוגעים היא אחד מכלי ההרתעה האפקטיביים ביותר".