גנץ
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

גנץ לפוקס ניוז: אנחנו מעדכנים את התוכניות לתקיפת אתרי הגרעין האיראני, ומוכנים גם לפעולה עצמאית

בריאיון לרשת האמריקנית הביע שר הביטחון מסר לאיראנים: זיהינו מספר מטרות במדינה שיפגעו ביכולתה לפתח נשק גרעיני. "אם העולם יעצור אותם קודם, זה יהיה טוב מאוד. אל אם לא, אנחנו מוכרחים לעמוד עצמאיים ולהגן על עצמנו בעצמנו", אמר • נתניהו שוחח בטלפון עם סגנית הנשיא קמלה האריס: "סיכמנו על שיתוף פעולה במאבק בקורונה"
עמיחי שטיין
05 במרץ 2021
01:39

צה"ל מעדכן את תוכניותיו לתקיפת אתרי הגרעין האיראניים ומוכן לפעול באופן עצמאי: שר הביטחון בני גנץ התראיין אתמול (חמישי) לרשת פוקס ניוז האמריקנית ואמר שישראל זיהתה מספר מטרות במדינה שיפגעו ביכולתה לפתח נשק גרעיני. "אם העולם יעצור אותם קודם, זה יהיה טוב מאוד. אל אם לא, אנחנו מוכרחים לעמוד עצמאיים ולהגן על עצמנו בעצמנו.

על כוונת ממשל ביידן לכונן מחדש את הסכם הגרעין עם איראן אמר גנץ: "מדיניות אמריקנית צריכה להיות מדיניות אמריקנית, ומדיניות ישראלית – ישראלית". בריאיון עם כתב הרשת בישראל, טריי ינגסט, הציג גנץ למראיינו מפה של אתרי רקטות של חיזבאללה, שמוטמעים במבנים אזרחיים. גנץ סיפר שזוהי מפת מטרות שכל אחת מהן נבדקה "מבחינה חוקית, מבצעית ומודיעינית". 

ביום שלישי התראיין גנץ לרשת רויטרס, ואמר כי ישראל פועלת כדי להקים ברית ביטחונית אזורית עם מדינות במפרץ, שלהן גישה זהה לאיראן כמו הגישה הישראלית. בריאיון לראשת ב דייק גנץ את הדברים: "אני לא חושב שזאת תהיה ברית הגנה, אבל יש לנו עניין ליצור מעין ברית ביטחונית איזורית", אמר גנץ.

נתניהו שוחח עם סגנית הנשיא האמריקני קמלה האריס

ראש הממשלה בנימין נתניהו כתב לפנות בוקר בחשבון הטוויטר שלו כי שוחח עם סגנית נשיא ארצות הברית, קמלה האריס. נתניהו ציין השניים דנו בנושא המאבק בקורונה, החלטת בית הדין הפלילי בהאג לחקור את פשעים בשטחים וכן בהסכם הגרעין עם איראן. נתניהו כתב שסיכם עם האריס על "הקמת צוות משותף להידוק שיתוף הפעולה במאבק בקורונה". 

"סגנית הנשיא הביעה את ההתנגדות המוחלטת של הממשל האמריקני להחלטת התובעת של בית הדין הבין-לאומי בהאג", כתב נתניהו. "אמרתי לסגנית הנשיא שנמשיך לחזק את שיתוף הפעולה המודיעיני ושכראש ממשלת ישראל אני מחוייב למנוע מאיראן לפתח נשק גרעיני המיועד להשמדתנו".