-

מפקד סיירת אגוז על אירוע חטיפת הנשק בשפרעם: הלוחם לא יכול להיות ביחידה

בהודעה למפקדים ביחידה כתב הקצין על האירוע החריג: "לוחם שאינו יודע לנצח שני אנשים בקרב-מגע וחוטפים את נשקו אינו יכול להיות לוחם באגוז". בדובר צה"ל יצאו נגד הדברים: "קצין שגה בשליחת ההודעה"
רועי שרון
05 במרץ 2021
11:01

מפקד יחידת אגוז מותח ביקורת על הלוחם שהותקף במהלך ניווט באזור שפרעם ונשקו נחטף בלילה שבין יום רביעי לחמישי. בהודעה ששלח אתמול (חמישי) בבוקר למפקדים ביחידה כתב הקצין כי "לוחם שאינו יודע לנצח שני אנשים בקרב-מגע וחוטפים את נשקו אינו יכול להיות לוחם באגוז. גם בלחימה לא אקבל שבוי אלא אם הוא חלילה גופה, צר לי אבל זהו סטנדרט מינימום ביחידה. אין שבוי, אין חטיפת נשק, חתירה למגע ועד הניצחון".

בדובר צה"ל יצאו נגד הודעת מפקד אגוז, ומסרו בתגובה כי הקצין שגה בכך ששלח את ההודעה: "מתחקיר ראשון עולה כי הלוחם שהותקף נאבק בכל כוחו. האירוע עדיין מתוחקר ולכן כל התייחסות מסוג זה אינה תואמת את המצופה ממפקדים בצה"ל".

באירוע, שני גברים, ככל הנראה ערבים ישראלים, חטפו את נשקו של לוחם בחטיבת הקומנדו לאחר עימות עמו בניווט באזור שפרעם. החייל נפצע בפניו ובידו. הוא לחץ על לחצן מצוקה והזעיק את מפקדיו. החשודים נמלטו.

על פי תחקיר של האירוע, באזור השעה 3:00 לפנות בוקר, הבחין החייל בכלי רכב חשוד עם שתי דמויות, הנוסע מאחוריו על ציר עפר שעליו הלך. הרכב עצר ושאל את הלוחם אם הוא צריך טרמפ, החייל המשיך להתקדם, והרכב עקף אותו ועצר בצורה אנכית אליו. במהלך העימות בין בין החייל לחשודים, הוא השליך את המחסנית לשיחים בצד הדרך. אחרי חמש דקות של מאבק, החשודים נמלטו עם הנשק. 

הרמטכ"ל אביב כוכבי התייחס לאירוע החריג והדגיש כי מדובר באירוע חמור שבו נחצה קו אדום. הרמטכ״ל אמר כי צה״ל ימשיך לפעול בשיתוף משטרת ישראל וגופי הביטחון על מנת לקדם את הטיפול המערכתי בתחום ולמצות את הדין עם העבריינים.