גמליאל וצב שכוסה בזפת
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

כך הופכים אסון סביבתי לחלק מקמפיין בחירות

מתגנב ללב החשד, שלנוכח הבחירות הבאות עלינו לטובה, הרחיקה השרה גמליאל מעט לכת. בעצם אולי לא מעט. וניסתה לרתום אסון קשה ולא פשוט, לקמפיין הליכוד
ירון דקל, דעה
06 במרץ 2021
08:07

השבוע הייתה השרה להגנת הסביבה גילה גמליאל אשת בשורה. אחרי שבועיים תמימים שבהם תהינו מי גרם לאסון האקולוגי החמור לאורך החופים שלנו, כינסה השרה מסיבת עיתונאים, ובפיה היו חדשות מרעישות. "אוניה פיראטית עם מכלית בבעלות חברה לובית היא האחראית לטרור הסביבתי", היא טענה. "לאחר שמילאה נפט גולמי בתוכה היא יצאה לדרך היישר מאיראן". 

את ההכרזה הזו ניתן להגדיר "דרמטית", כי מעולם לא ניסו אויבי ישראל לפגע בנו באמצעות אסון אקולוגי של פיזור דלקים במי הים התיכון. אבל זמן לא רב אחרי ההכרזה, באו ההסתייגויות: רגע, ייתכן שזה לא טרור בכלל. ואולי זה לא מה שחשבנו. או מה שחשבה השרה.

מתגנב ללב החשד, שלנוכח פעמי הבחירות הבאות עלינו לטובה, הרחיקה השרה מעט לכת. בעצם אולי לא מעט. וניסתה לרתום אסון קשה ולא פשוט, לקמפיין הליכוד. הנה כי כן, גם זיהום ימי, שאין לו כל כך קשר למעשי הממשלה או מחדליה, הופך פה באחת לשאלה המלווה אותנו כבר שנים – כן ביבי. לא ביבי. והטינופת בים? היא כנראה מתעניינת בזה קצת פחות.