ראש הממשלה נתניהו וראש ממשלת ברזיל בולסונארו
צילום: רויטרס

בכיר בארגון הבריאות העולמי: "דואג מהצהרות מנהיגים שהמגפה הסתיימה"

ראש מערך החירום בארגון הביע חשש מול תחושת סוף מגפת הקורונה והתריע - "אם לא ניזהר יגיע גל תחלואה רביעי - החיסונים מביאים תקווה אך אנו עלולים לאבד את המיקוד" • ביום חמישי הצהיר נתניהו מול מיליוני צופים בארה"ב כי ישראל היא המדינה הראשונה לצאת מהקורונה • נשיא ברזיל בולסונארו הרחיק לכת והודיע על כוונתו להסיר את רוב ההגבלות במדינה
מערכת כאן חדשות
06 במרץ 2021
02:49
עודכן ב 05:33

ראש מערך החירום בארגון הבריאות העולמי, מייקל ראיין, הביע דאגה מדברי מנהיגים בעולם לפיהם מגיפת הקורונה הסתיימה. בתדרוך של בכירי הארגון אמר אמש (שישי) ראיין: "אני מוטרד באמת. מנהיגים, ממשלות ואזרחים פרטיים שאומרים שעברנו את המגפה - אנחנו לחלוטין לא שם". עוד הדגיש כי החיסונים נגד הנגיף מביאים עימם תקווה, אך הזהיר: "אנו עלולים לאבד את המיקוד. אם לא ניזהר, גם עם הימצאות החיסונים, ייתכן שנמצא את עצמנו בגל רביעי".

נתניהו מול מיליוני צופים בארה"ב: "אנחנו יוצאים מהקורונה" 

ביום חמישי הצהיר ראש הממשלה בנימין נתניהו ברשת פוקס ניוז, מול מיליוני צופים בארצות הברית, שישראל היא המדינה הראשונה בעולם לצאת מהקורונה. "עם הדרכון הירוק הזה אתם יכולים ללכת למסעדות, לתיאטרון, לסרטים, לאירוע ספורט", הסביר לקהל וסיכם: "כלומר זהו זה - אנחנו יוצאים".

גם נשיא ברזיל ז'איר בולסונארו התבטא בצורה דומה, ואף הרחיק לכת והצהיר על כוונתו להסיר את רוב ההגבלות במדינתו. בכיר ארגון הבריאות העולמי גינה את אמירותיו של בולסונארו ואמר: "אני מצטער להיות הורס השמחות, אבל עכשיו זה לא הזמן של ברזיל או כל מדינה אחרת להיות ברוגע ולשחרר את המושכות מניהול המגפה".