זירת ניסיון ההתקשות במנכ"ל עיריית קלנסווה

ראש עיריית קלנסווה: "אין ענישה והפשע חוגג"

עבד סלאמה: "אנשים חושבים שאנחנו כמו נתניהו בערים שלנו - שראש רשות וחבר כנסת יכולים לפתור את כל הבעיות. אנחנו מופקרים" • ראש ועדת המעקב של ערביי ישראל מוחמד ברכה: "מקור הנשק במגזר הערבי הוא הצבא הישראלי"
קלמן-ליברמן
07 במרץ 2021
09:50

האלימות בחברה הערבית: לדברי ראש עיריית קלנסווה, עבד אלבאסט סלאמה, מנכ"ל משרדו שנורה אתמול (שבת) לא היה המאויים ולא היה מצוי במצב חריג. סלאמה אמר את הדברים בריאיון הבוקר לתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב, והוסיף כי: "האכיפה לא נמצאת, אין נוכחות של המשטרה בכלל וכל אחד יכול לקחת את החוק לידיים. אין ענישה והפשע חוגג".

האזינו לריאיון המלא עבד אלבאסט סלאמה בכאן רשת ב

"כל יום יש יריות והצתות רכב. אני לא חושש אבל אין ביטחון לאף אחד. זה לא סוד שהמגזר הערבי הוא פצצה מתקתקת", אמר סלאמה והסביר את הרקע, לדעתו, לאירועי האלימות נגד ראשי הרשויות הערביות: "אנחנו מוגבלים וחסרי תקציבים. יש הבדל עצום בין העיריות היהודיות ואנשים חושבים שאנחנו כמו נתניהו בעיר שלנו. המצב הכלכלי מאוד קשה ולכן רואים בראש רשות וחבר כנסת יעד שיכול לפתור את כל הבעיות. אנחנו מופקרים", ציין. 

על אחריותה של החברה הערבית לפשיעה אמר כי "אנחנו לא חפים מפשע. יש חלק בחינוך ובתרבות. החברה שלנו צריכה להתעורר. למה אנחנו רוצחים אחד את השני? פעם היינו מדברים אחד עם השני, היום הפתרון הוא אלימות. חלק מהפתרון עלינו, חלק על המדינה וחלק על המשטרה", אמר.

ראש ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל, מוחמד ברכה, אמר הבוקר לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי: "עם גל פשיעה כמו בציבור הערבי נופלות ממשלות בכל מקום נורמלי. יש השלמה עם הפשע, הממשלה צריכה לקבל החלטה למגר את הפשע תוך חמישה חודשים. מקור הנשק הוא הצבא הישראלי ולא שום מקום אחר".

האזינו לריאיון המלא עם מוחמד ברכה בכאן רשת ב

מנכ"ל עיריית קלנסווה ח'טיב נפצע אתמול קשה מירי בעיר. הוא פונה לבית החולים בילינסון כשהוא מורדם ומונשם. כעת מצבו מוגדר יציב. בהפגנה שהתקיימה באום אל פחם נגד האלימות בחברה הערבית ואוזלת ידה של המשטרה ביום שישי התפתחו עימותים אלימים. תושב העיר, בן 35, נפצע קשה בראשו מרימון הלם ופונה לבית החולים רמב"ם בחיפה. כמו כן, ראש עיריית אום אל פחם, ד"ר סמיר מחמיד וחבר הכנסת יוסף ג'אברין נפצעו במהומות, לאחר שהמפגינים ניסו לחסום את כביש ואדי עארה.