זירת ניסיון הפיגוע בשדה אפרים בבנימין
צילום: TPS

סוכל ניסיון פיגוע דקירה במאחז שדה אפרים בבנימין

מחבלת ניסתה לדקור ישראלית בחווה ונעצרה. לא היו נפגעים
כרמל דנגור
08 במרץ 2021
11:21
עודכן ב 11:44

מחבלת ניסתה לבצע פיגוע דקירה הבוקר (שני) בחווה במאחז שדה אפרים שבאזור בנימין. היא ניסתה לדקור ישראלית ונעצרה בידי תושבי המקום. לא היו נפגעים באירוע.

קצין הביטחון של יהודה ושומרון, שלמה וקנין, אמר לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב כי זהו ניסיון שני לפגע במקום בחודש האחרון וכי הוא מתחיל לראות קו רציף של התנכלות לחוות חקלאיות. "פלסטינית נכנסה לחווה חקלאית באמצע היום, לקחה סכין ורדפה אחרי בעל הבית שנסה על נפשה החוצה", תיאר וקנין את השתלשלות האירועים וסיפר כיצד בעלה של האישה עצר את הפלסטינית.

האזינו לריאיון בכאן רשת ב:

"לא הייתה ביניהן שום היכרות מוקדמת. לא היה לפלסטינית הזו מה לעשות שם. זו חווה חקלאית בגוש יישובי מערב בנימין. לא רחוק משם, בכביש הגישה לחווה, יש עמדה צבאית. לפני פחות מחודש היה מקרה הרבה יותר מאיים באמצע הלילה, כשפלסטיני הגיע עם רכב למרכז החווה, צמוד לבית, וניסה להיכנס אליו. הדלת הייתה נעולה ולאחר שהוא צעק 'אללה אכבר', הוא נוטרל בידי תושבי ושומרי החווה. זה עושה לי סדר בכוונה של אותם פלסטינים. בלא מעט מקומות עם חוות חקלאיות אנחנו רואים הגעה של פלסטינים והצקה יומיומית".

מוקדם יותר הלילה סיכלו לוחמי צה"ל פיגוע דקירה במהלך פעילות למעצר מבוקש בטובאס שבשומרון. מחבל ניסה לדקור את אחד הלוחמים. הלוחם הדף את המחבל ומפקד ירה בו וניטרל אותו. הלוחם נפצע פצעים קלים וטופל במקום.