חיסון פועלים פלסטיניים במסוף שער אפרים, מארס 2021
צילום: נאסר אישתייה, פלאש90

7,000 פועלים פלסטינים חוסנו היום, מחר יתרחב המבצע

היום נפתחו מרכזי חיסונים במעברים, מחר יתרחב מבצע חיסוני מודרנה גם לאזורי התעשייה בשטחי הגדה המערבית • יותר מ-17,000 חולי קורונה בגדה: הרשות הטילה סגר על שכם, רמאללה, בית לחם וכפרי עוטף ירושלים וממחר צפוי סגר גם על העיר טול-כרם
גל ברגר
08 במרץ 2021
18:28

7,000 פועלים פלסטינים חוסנו היום במעברים לישראל בחיסוני מודרנה ובידי מד"א וצוותי רפואה ישראלים. מבצע החיסונים לפועלים החל הבוקר ויימשך כשבועיים והוא אמור להקיף יותר מ-100 אלף פועלים הנכנסים בהיתר לעבודה בישראל ובאזורי התעשייה מעבר לקו הירוק. מבצע החיסונים אינו חל על עשרות אלפי הפועלים הנכנסים לישראל שלא כחוק. מחר תחל ישראל לחסן את גם הפועלים באזורי התעשייה בגדה.

מצב התחלואה בשטחי הגדה בעלייה: הרשות הטילה סגר על שכם, רמאללה, בית לחם וכפרי עוטף ירושלים וממחר צפוי סגר גם על העיר טול-כרם. יותר מ-17 אלף חולי קורונה מאומתים יש בגדה, קרוב ל-150 מהם בטיפול נמרץ ומתוכם כשליש מונשמים. בחולים גם כ-800 פלסטינים שנדבקו בווריאנטים הבריטי או הדרום אפריקני.

לפי גורמים בינלאומיים, בשבועיים הקרובים אמורה הרשות הפלסטינית לקבל משלוח של 37 אלף חיסוני פייזר מארגון הבריאות העולמי במסגרת תכנית קובקס – כשליש מהם יועברו לרצועת עזה. ברשות מצפים לקבל בשבועות הקרובים גם עשרות אלפי חיסונים סינים.