-
צילום: פלאש 90

במשרד הבריאות מזהירים: אי אכיפת התו הירוק עלולה להוביל להחזרת ההגבלות

במשטרה מתנערים מהאחריות לאכיפת התו הירוק ואומרים: הודענו מראש שהרשויות המקומיות צריכות לאכוף את התקנות בבתי העסק
קטי דור ומשה שטיינמץ
08 במרץ 2021
20:06

במשרד הבריאות מזהירים היום (שני) כי אי אכיפת התו הירוק עלולה להוביל להחזרת ההגבלות. בכיר במשרד אמר לכאן חדושת: "אנחנו הולכים על חבל דק". זאת על רקע התמונות מהשטח, בהן לא נראה שיש בכלל אכיפה של הנחיות התו.

החשש הגדול הוא שאי הישמעות להנחיות התו הירוק, עלולה להביא לעלייה בתחלואה שעלולה לגרום לעצירת ההקלות, ואם תהיה עלייה גדולה אפילו להטלת הגבלות. "אנחנו חוששים מהנתונים ביומיים הקרובים שעלולים לשקף את ההתקהלויות והמסיבות בפורים", הוסיף הבכיר. במשרד הבריאות יש גם דריכות לגבי מספר החולים הקשים שנשאר סביב 700 כבר כמה ימים ואינו יורד.

במשטרה מתנערים מהאחריות לאכיפת התו הירוק

ראש מינהלת אכיפת הקורונה במשטרה שלח לפני כשלושה שבועות, טרם כניסתו של התו הירוק לתוקף, מכתב לראש המל"ל ולפרויקטור הקורונה וביקש מהם להנחות את הרשויות המקומיות שפקחיהן יאכפו את התו הירוק. המשטרה אף הבהירה לממשלה בשבוע שעבר כי לא תאכוף את התו הירוק ותתמקד באכיפת בידוד השבים מחוץ לארץ,  ולדברי קצין בכיר "קיבלנו את ברכת הממשלה לכך".

קצין בכיר במשטרה אמר כי "הבהרנו למשרד הבריאות ולמל"ל שנמקד אכיפה במקומות שיש לנו יתרון יחסי - בידודים, התקהלויות וסדר ציבורי. כל מה שקשור לתו ירוק וסגול, פקחי רשויות מקומיות צריכים לאכוף. זה היה ברור עם ההחלטה על פתיחת השמיים. קל מאוד להאשים את המשטרה אבל היא הגוף היחיד שמתפקד".