בית הדין הפלילי בהאג
צילום: אי-פי

מה עשינו לא בסדר בצוק איתן? ההתחמקות של ניצן הורוביץ

יו"ר מרצ, מהיחידים במערכת הפוליטית שהצדיקו את החלטת בית הדין בהאג, לכאן רשת ב: לא היה צריך להגיע לפגיעה הקשה בעזה בצוק איתן, המדיניות של ישראל שגויה • הורוביץ על האמירה של מספר 4 ברשימתו: "היא התחייבה לתמוך בחוק נגד טיפולי המרה" • ח"כ מתן כהנא: הורוביץ חבר לארגונים הכי אנטישמיים בעולם, המנסים להוציא את דיבתנו רעה
קלמן ליברמן
09 במרץ 2021
09:57
עודכן ב 10:11

יו"ר מרצ ניצן הורוביץ התייחס הבוקר (שלישי) להבעת התמיכה בהחלטת בין הדין הפלילי הבין-לאומי בהאג לפתוח בחקירת "פשעי מלחמה בשטחים הפלסטיניים". הורוביץ נשאל על מבצע "צוק איתן" ואמירתו כי במבצע היו דברים שלא היה צריך לעשות. "לא היה צריך להגיע לפגיעה הקשה. בוא תשמע מה שאני אומר עכשיו - המדיניות של ישראל כלפי עזה שגויה מן היסוד. אנחנו עושים התנחלויות פרועות, מנשלים, ואז כשגורמים בין-לאומיים מתעוררים, צועקים אנטישמיות", אמר הורוביץ בריאיון לקלמן ליבסקינד ומואב ורדי בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון עם יו"ר מרצ ניצן הורוביץ

הורוביץ הוסיף: "אני רוצה פתרון. כשאתה שומע את יאיר גולן שאומר שהדבר הכי חשוב לאינטרס הישראלי הוא לסיים את הכיבוש ולהגיע לפתרון עם הפלסטינים במסגרת תהליך שלום, אז זאת השורה התחתונה. הפיל שבחדר הוא הסכסוך הישראלי-פלסטיני".

יו"ר מרצ נשאל על יאיר גולן, מספר שלוש ברשימת המפלגה, שננזף במהלך שירותו הצבאי בגלל שהתיר לחיילים שלו להשתמש ב"נוהל שכן". ליבסקינד שאל - יש אנשים שרואים בזה פשע מלחמה. מה אתה חושב על זה?

הורוביץ אמר כי מה שחשוב זה שגולן הוא "אחד הלוחצים הכי גדולים בשמאל למען פתרון מדיני". יו"ר מרצ הבהיר כי גולן "עושה את זה מהמקום הצבאי שלו וההכרות שלו עם השטחים ומה שהוא חווה במהלך 35 שנה כלוחם. אני מעריך אותו כי הוא יכול היה להיות חלק מהמקהלה".

על אמירתה של מספר ארבע ברשימתו, ג'ידא רינאוי זועבי, כי לא תתמוך בחוק נגד טיפולי המרה, אמר הורוביץ: "היא חזרה בה, אמרה שטעתה והתנצלה. היא אשת זכויות אדם. מבחינתי זה סוף הסיפור. היא התחייבה לתמוך בחוק".

ח"כ מתן כהנא: הורוביץ חבר לארגונים הכי אנטישמיים בעולם

חבר הכנסת מתן כהנא מימינה התייחס לריאיון עם יו"ר מרצ: "האזנתי לריאיון עם ניצן הורוביץ ואני מתבייש. ביליתי שעות בצוק איתן כדי להימנע מפגיעה בחפים מפשע. בתים תמימים הפכו למחסני תחמושת ופעלנו בצורה הכי מוסרית בעולם".

האזינו לריאיון עם ח"כ מתן כהנא

"מרצ הוציאו את עצמם ממחנה השמאל הציוני כי הם חברו לגדולי שונאינו, לשוברים שתיקה שמנסים להוציא את דיבתנו רעה. הורוביץ חבר לארגונים הכי אנטישמיים בעולם. לא נוכל לשתף איתם פעולה בשום דרך", הוסיף כהנא בריאיון בכאן רשת ב.