-
צילום: פלאש 90

סקר הסקרים של כאן חדשות והמדד: 61 מנדטים לגוש נתניהו-בנט

הליכוד במגמת התאוששות, יאיר לפיד עם קידומת 2, שוויון בין בנט לסער והתחזקות לליברמן. ובאזור אחוז החסימה: מרצ ורע"מ מתחת, כחול לבן והציונות הדתית עם ארבעה מנדטים כל אחת
המדד
09 במרץ 2021
22:04
עודכן ב 08:15

סקר הסקרים שבועיים לבחירות – 61 מנדטים לגוש נתניהו-בנט: בדיוק 14 ימים לפני שנתייצב לקלפיות, סקר הסקרים של כאן חדשות ואתר ה"מדד" חוזים התחזקות למפלגות הליכוד וימינה, המציבות את גוש הימין עם 61 מנדטים. הגוש להחלפת נתניהו מגיע ל-59 מנדטים בלבד.

זהירות, סקר: מה אפשר ללמוד מסקרי בחירות? - האזינו לפודקאסט "עוד יום" בהנחיית גילי כהן


אתר "המדד", בעריכת פרשן כאן חדשות שמואל רוזנר והפרופסור קמיל פוקס בוחן את תמונת המנדטים על פי נוסחה מתמטית המשקללת את כל הסקרים שעורכים כלי התקשורת - ערוצי הטלוויזיה, תחנות הרדיו והעיתונים. לא מדובר על ממוצע, אלא על נוסחה שמחשבת כה משתנים חוץ מתוצאות הסקרים.

סקר הסקרים הנוכחי מצא את הליכוד במגמת התאוששות עם 30 מנדטים, עלייה של מנדט מסקר הסקרים בשבוע שעבר. יש עתיד עם 20 מנדטים, עלייה של שני מנדטים מהסקר הקודם. תקווה חדשה בראשות גדעון סער ממשיכה לאבד מנדטים ומסתפקת ב-12 בלבד. גם ימינה של נפתלי בנט עם 12 מנדטים, ומבחינתה מדובר בעלייה של מנדט מהשבוע שעבר.

הרשימה המשותפת עם תשעה מנדטים - בלי שינוי בהשוואה לסקר הקודם. ישראל ביתנו מתחזקת ועולה לשמונה מושבים. המפלגות החרדיות בלי שינוי: ש"ס עם שמונה מנדטים ויהדות התורה עם שבעה. למפלגת העבודה ומרב מיכאלי שישה מושבים. כחול לבן של בני גנץ עם ארבה מנדטים, ונתון זהה גם לציונות הדתית של סמוטריץ ובן גביר.

מרצ נמצאת ממש על סף אחוז החסימה עם שיעור תמיכה של 3.2%, רע"מ של מנסור עבאס עם 3%, והמפלגה הכלכלית של ירון זליכה עם 1.6 אחוזי תמיכה בלבד.

עוד לא הצטרפתם למדד? זה הזמן: