-

נער בן 14 נורה למוות בג'לג'וליה, נער נוסף בן 12 נפצע קשה

הנערים ישבו מחוץ לביתם, סמוך לתחנת המשטרה ונורו מטווח קצר • המקום כולו מרושת מצלמות ונבדק אם הן מחוברות • תושב העיר שהכיר את הנערים: "ילדים נשמה, המשטרה לא אשמה, אנחנו אשמים". ראש מועצת ג'לג'וליה: "להגיד שזה סכסוך משפחות זה מרגיז ומקומם"
איתי שיקמן
09 במרץ 2021
20:24
עודכן ב 07:25

תקרית ירי בשרון: מוחמד עדס בן ה-14 נורה הערב (שלישי) למוות ביישוב ג'לג'וליה וילד נוסף, כבן 12, מטופל בבית החולים מאיר בכפר סבא במצב קשה כשהוא סובל מפציעות ירי מרובות. הטיפול בבן ה-14 לא הועיל, ומותו נקבע בבית החולים. נסיבות האירוע נחקרות. בעקבות האירוע, העירייה הכריזה על שביתה כללית ותקיים ישיבת חירום.

שני הנערים ישבו בחצר מחוץ לבית, מעדויות עולה כי היורים הגיחו ברכב וירו בנערים מטווח קצר. תושבים שהיו בקרבת מקום חשו לעזרה וניסו לסייע לפצועים. כלל הנראה הרקע הוא סכסוך בין משפחות, אך לא ברור האם השניים היו היעד. המקום כולו מרושת מצלמות ונבדק אם הן מחוברות. האירוע התרחש כמה עשרות מטרים מנקודת משטרה. 

האזינו לריאיון עם ראש מועצת ג'לג'וליה דרויש ראבי

ראש מועצת ג'לג'וליה דרויש ראבי הבהיר הבוקר כי לא מדובר בסכסוך משפחות. "זה מרגיז ומקומם", אמר בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. "בושה וחרפה שמשטרת ישראל לא לקחה עד עכשיו החלטה למגר את האלימות. המשטרה, השר לביטחון הפנים וראש הממשלה הם האשמים".

תושב העיר עפיף בללו, שהכיר את הילדים, סיפר לכאן חדשות כי "הנערים האלה הלכו סתם, מה עשו כבר מה ראו בחיים? המשטרה לא אשמה. אנחנו אשמים. המשטרה מביאה את היורה לבית משפט ואחרי כמה חודשים הוא משתחרר".

בללו הוסיף כי "ילדים נשמה שניהם. אין להם סכסוך עם אף אחד. מי שאומר שיש להם סכסוך הוא שקרן. היום פגשתי את מוחמד, הוא רצה ללוות אותי עד הבית מקופת חולים. אסור לשתוק על זה והמשטרה חייבת להכניס כוחות".

חובש מגן דוד אדום עאטף סאלם סיפר כי "כשהגענו למקום הייתה המולה גדולה. שני הפצועים שכבו על הכביש כשהם סובלים מפצעי ירי. מיד התחלנו בטיפול רפואי מציל חיים שכלל עצירת דימומים וביצוע פעולות החייאה בצעיר שהיה ללא דופק וללא נשימה. הכנסנו אותם במהירות לניידות טיפול נמרץ ופינינו אותם לבית החולים תוך המשך פעולות מצילות חיים".

לפי הארגון יוזמות אברהם 23 אזרחים ערבים נרצחו מתחילת השנה בנסיבות של אלימות ופשיעה, בהם 17 אזרחי המדינה ועוד 6 שאינם אזרחים. שלושה מהנרצחים היו מתחת לגיל 20 במותם.

הנער מוחמד עדס