ח"כ משה ארבל, ורה"מ נתניהו
צילום: נועם ריבקין פנטון, מרים אלסטר, פלאש 90

ח"כ ארבל מש"ס: אנחנו הולכים עם נתניהו גם במחיר של ישיבה באופוזיציה

יו"ר הציונות הדתית תקף את יו"ר ימינה בהתייחס לאפשרות שיקים ממשלה עם יו"ר יש עתיד יאיר לפיד וכינה אותו "שקרן" • גנץ לכאן רשת ב: "נתניהו היה שמח למשוך את הסגר עוד שבוע"
זאב קם
10 במרץ 2021
08:37
עודכן ב 09:34

13 ימים לבחירות לכנסת: ח"כ משה ארבל מש"ס, שולל הבוקר (רביעי) אפשרות כי מפלגתו תצטרף לממשלה שלא בראשות בנימין נתניהו, אם זה לא ישיג 61 חברי כנסת לקואליציה בראשותו. בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב אמר ארבל: "לשרת את המדינה מהאופוזיציה זאת לא מילה גסה - עשינו את זה בעבר. אנחנו הולכים עם נתניהו גם במחיר של ישיבה באופוזיציה - לא נלך עם בנט, סער או אף אחד אחר".

האיזנו לריאיון בכאן רשת ב

"פוליטיקאים בדרך כלל לפני הבחירות עושים הכול כדי להיבחר ואחר כך עושים הכול כדי למשול. האמירה שאנחנו הולכים עם נתניהו בעלת ערך", אמר ארבל. אני יוצא מנקודת הנחה שלפיד לא משקר לציבור בוחריו - הדגלים שהוא מרים מנוגדים לחלוטין לקווי היסוד שלנו".

סמוטריץ'נגד בנט 

מחריף העימות בין יו"ר רשימת "הציונות הדתית" בצלאל סמוטריץ' ליו"ר רשימת "ימינה" נפתלי בנט. בשיחת זום שקיים סמוטריץ' עם בוחרים ופורסמה הבוקר (רביעי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב, התייחס יו"ר הציונות הדתית לאפשרות שבנט יקים ממשלה עם יו"ר יש עתיד יאיר לפיד.

בהקלטה נשמע סמוטריץ' אומר כי "מי שאומר שהוא הולך לייצג את ערכי הימין וערכי הציונות הדתית בממשלה הבאה, ואומר שהוא הולך לעשות את זה עם יאיר לפיד, תסלחו לי אבל הוא שקרן. אי אפשר לעשות את זה עם לפיד". סמוטריץ' הוסיף ואמר כי "עם יאיר לפיד אפשר לשים את הכל בצד ולהתעסק אולי בכלכלה ובקורונה. אגב, גם זה לא. תסתכלו על הממשלה האחרונה".

בשבוע שעבר פורסמו בכאן רשת ב דברים שאמר בנט, בהם תקף את סמוטריץ'. בריאיון לוועידת הנדל"ן הלאומית של העיתון "מקור ראשון" נשמע בנט אומר: "לצערי, מרגע שהוא (סמוטריץ') פיצל את הציונות הדתית, הוא לא חדל מלתקוף אותי אישית. אני רגיל לזה כבר שמונה שנים, שיפסיקו למדוד את גודל הכיפה שלי - זאת יהדות מתנשאת, מתבדלת ויהירה".

גנץ לכאן רשת ב: "נתניהו היה שמח למשוך את הסגר עוד שבוע"

בתוך כך, יו"ר "כחול לבן" בני גנץ אמר היום כי פתיחת המשק לא נעשתה בשל הבחירות, וכי ראש הממשלה נתניהו היה שמח להמשיך את הסגר בעוד שבוע או שבועיים. בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב, אמר גנץ כי הוא נותן לנתניהו מילה טובה על החיסונים, אך "כל אחד שהיה משמש בתפקיד היה עושה זאת". גנץ חזר ושלל את האפשרות להצטרף לנתניהו לאחר הבחירות, והוסיף כי אם מנסור עבאס הולך עם נתניהו - הוא לא ישב איתו בממשלה.

האזינו לריאיון עם בני גנץ בכאן רשת ב