עולים מאתיופיה עם הנחיתה בישראל, 12.02.21
צילום: אלה שילוב, לע"מ

טקס קבלת הפנים לכבוד העולים האחרונים מאתיופיה שתוכנן למחר - בוטל

שרת העלייה והקליטה פנינה תמנו שטה: "לא אתן לרגב ולנתניהו לעשות קרקס פוליטי - אדאג לקבלת פנים צנועה"
אוריה אלקיים
10 במרץ 2021
12:19

טקס קבלת הפנים שהיה אמור להתקיים מחר (חמישי) בנמל התעופה בן גוריון לכבוד העולים האחרונים מאתיופיה - בוטל. בטקס היה אמור להשתתף גם ראש הממשלה בנימין נתניהו. שרת העלייה והקליטה, ח"כ פנינה תמנו שטה, אמרה: "לא אתן לרגב ולנתניהו לעשות קרקס פוליטי על גב העולים החדשים - מבטלת את הטקס אדאג לקבלת פנים צנועה".

שרת העלייה והקליטה כתבה בתגובה שפרסמה כי "הליכוד שכח ציונות וממלכתיות מהן, ומחרב כל חלקה טובה ובעיקר קבלת פני עולים שהמתינו שנים ארוכות רק בשם פוליטיקה זולה וקישוש קולות יוצאי אתיופיה. אקבל את אחינו ואחיותנו בחום ובאהבה ואדאג שלא רגב ולא נתניהו יעשו מהם ניצבים בקרקס הפוליטי שלהם".

יו"ר כחול לבן ושר הביטחון בני גנץ הודיע כי ביטל את הגעתו לטקס קבלת הפנים. "אסור שהדבר הראשון שהם יראו בארץ יהיה קרקס פוליטי. אני גאה בשרה שטה שמובילה את מבצע העלאת העולים ולא ננוח עד שאחרון העולים יגיע", אמר גנץ.

האזינו לריאיון המלא עם יו"ר כחול לבן בני גנץ, בכאן רשת ב

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, התייחס לעניין השתתפות ראש הממשלה ושר הביטחון בטקס קבלת הפנים, ומסר: "הנושא עודנו נמצא בבירור בין-משרדי, וטרם גובשה חוות דעת משפטית בעניינו, שכן עדיין לא התקבלו כל ההתייחסויות הנדרשות מאת המשרדים הנוגעים בדבר. ממילא היועץ המשפטי לממשלה לא הנחה דבר בעניין. ככל שבסופו של יום, תעמוד על הפרק השתתפות של מי מחברי הממשלה באירוע, הדבר ייבחן כמקובל לפי אמות המידה המשפטיות שנקבעו בדין, בדגש על פסיקת יו"ר ועדת הבחירות המרכזית".

תגיות:
אתיופיה