ארכיון
צילום: אי-פי

משרד הבריאות: לימודים ביישובים כתומים יוחזרו

על פי המתווה שטעון אישור של קבינט הקורונה, מתווה הקפסולות ישתנה
נוב ראובני
10 במרץ 2021
16:36

עוד הקלות במערכת החינוך: על פי המתווה שהציג משרד הבריאות היום (רביעי), בעקבות שיפור במדדי התחלואה, גם יישובים שצבעם כתום יוכלו לפתוח את הלימודים. המתווה שהוצג טעון עדיין את אישור קבינט הקורונה.

עוד סוכם כי תלמידי יא'-יב' יוכלו לשוב ללימודים, ללא מתווה קפסולות, כש-90% מתלמידי המוסד מחוסנים ומחלימים. במוסדות בהם מחוסנים או מחלימים הם 75% ומעלה, יוכלו לפתוח את הלימודים בכיתות יא'-יב' תוך שימור מתווה הקפסולות. הלימודים בכיתות אלה יוחזרו גם ביישובים אדומים.

מוקדם יותר היום קראו שר החינוך יואב גלנט ויו"ר מרכז השלטון המקומי חיים ביבס לפתוח החל מיום ראשון הקרוב את כל מוסדות החינוך בכל הערים והיישובים בישראל. עוד הם ביקשו לקצר את משך תקופת הבידוד לתלמידים שנחשפו לחולה מאומת.

כדי למזער את הפגיעה ברצף החינוכי ובהפעלת המשק, קראו ביבס וגלנט לקצר את משך הבידוד לחמישה ימים במקום עשרה.

ראש שירותי בריאות הציבור דוקטור שרון אלרעי פרייס הגיבה לקריאות ובריאיון לשלי יחימוביץ' ויגאל גואטה בכאן רשת ב אמרה כי התנגדות המשרד נובעת מחשש שתהיה התפרצות מחודשת של הנגיף ביישובים שבהם שיעור התחלואה גבוה. לדבריה, אם יקפיד הציבור על ההנחיות ותימשך מגמת הירידה בתחלואה, יהיה אפשר לחגוג את פסח בלי המגבלות שהוטלו בשנה שעברה.

על הקריאה הזאת הגיב ראש מטה מגן ישראל תומר לוטן בשיחה עם כאן חדשות: "בשלב הזה אין לנו תוכנית להחזיר לימודים בערים אדומות. כשהתחלואה היא רחבה ועמוקה, בדגש על ערים אדומות, אנחנו לא במצב שאנחנו יכולים לפתוח שם את החינוך".