משפחת פוגל
-

"על לא עוול בכפם": עשור לרצח בני משפחת פוגל

אבא, אמא ושלושה ילדים נרצחים באכזריות במיטתם | היום לפני
היום לפני
11 במרץ 2021
18:44

בליל שבת, 11 במארס 2011, חדרו שני מחבלים ליישוב איתמר, גנבו נשק ונכנסו לבית משפחת פוגל. בדקירות סכין הם רצחו את ההורים, אודי ורותי, ואת שלושת ילדיהם - יואב, אלעד והדס בת השלושה חודשים. הרצח המזעזע הכה את המדינה בהלם. בימים שלאחר הרצח התקיימו הפגנות רבות בדרישה לתגובה ולהגנה על תושבי יהודה ושומרון. יממה לאחריו התפרעו עשרות צעירים בצירים ביהודה ושומרון ויידו אבנים לעבר רכבים פלסטינים. 

בהלוויה שהתקיימה ספד אביה של רותי ואמר: "ריבונו של עולם, קח את הצער שלנו כפרה, נתנו לך הרבה". הרב הראשי לשעבר ישראל מאיר לאו אמר לבת הגדולה תמר, כי היא נותרה האם של שני אחיה שנשארו בחיים. התגובות בזירה הפוליטית היו גם הן סוערות - "הם רוצחים, אנחנו בונים", אמר ראש הממשלה נתניהו בתגובה לפיגוע ודרש גינוי בינלאומי שלו. ראובן ריבלין, יו"ר הכנסת דאז, אמר "אויבנו רואים בחולשתנו מבית ובחולשתנו מחוץ וניסו לשבור את רוחנו ולסלק אותנו מארצנו".

המחבלים שביצעו את הפיגוע, בני 18 ו-19, נעצרו לאחר חודש על ידי הכוחות הישראליים. הם הודו ושחזרו את המעשים המזעזעים שיוחסו להם והתגלה כי תכננו אותם בקפידה שבועות מראש. נגזרו על כל אחד מהם 130 שנות מאסר.