עופר ברקוביץ' בשוק מחנה יהודה בירושלים, הערב

מועמד תקווה חדשה עופר ברקוביץ' הותקף במהלך סיור בשוק מחנה יהודה בירושלים

יו"ר תקווה חדשה תקף את רה"מ בכאן רשת ב: "עושה דה-לגיטימציה והכפשה שיטתית של יריבים פוליטיים כשיטת עבודה. אדם שאנשיו מפוצצים באלימות כנסים של אחרים הוא פחדן"
מיכאל שמש
14 במרץ 2021
08:55
עודכן ב 23:38

יו"ר תקווה חדשה, גדעון סער, תקף היום (ראשון) בחריפות את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ואומר כי שיטותיו אלימות והוא ידרדר את מדינת ישראל למלחמת אזרחים. בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב הגיב סער לאלימות שנקטו אמש פעילי ליכוד כלפי פעילי מפלגתו: "לא שמעתי עד לרגע זה שום גינוי או התנערות מנתניהו. מי ששולח בריונים לפוצץ באלימות כנסים ולפגוע באנשים, הוא מפחד מאיתנו. הם נשלחו על ידי מישהו ולא הגיעו במקרה. נתניהו שתק גם כשקראו לי בוגד בכנסים שלו. הוא עושה דה-לגיטימציה והכפשה שיטתית של יריבים פוליטיים כשיטת עבודה. בתוך כך, הערב הותקף מועמד תקווה חדשה עופר ברקוביץ' במהלך סיור בשוק מחנה יהודה בירושלים.

סער הוסיף על האירועים אתמול: "שלחו אלינו בריונים ולא לשום מפלגה האחרת. זה אירוע מאוד חמור. עשרות בריונים עם רכבים של הליכוד וציוד הגברה באו לפוצץ כינוס שלנו. במהלך הכינוס הייתה הפרעה עם צרחות בוגדים ברמקולים, עם זריקת אבנים וביצים". סער ציין כי נתניהו לא שמע שמכנים אותו בוגד. "יש לו בעיות שמיעה. אדם שאנשיו מפוצצים באלימות כנסים של אחרים הוא פחדן ואני קורא לו לבוא לעימות בכל מקום וכל שעה במקום לשלוח בריונים לכנסים שלי".

האזינו לריאיון עם גדעון סער בכאן רשת ב

על החוק שיאסור כהונת ראש ממשלה תחת כתב אישום אמר סער: "בעבר חשבתי שלא נכון לשנות את החוק הזה, כי הוא יכול להיתפס כפרסונלי. אחרי שנה שבה נתניהו מכהן, כשמתנהל נגדו משפט ואנחנו רואים איך הוא מתנהל ומעדיף את האינטרסים האישיים שלו על פני טובת המדינה, הוא הוכיח יום יום שהוא לא יכול לנהל את המאבק על חפותו בלי שהאינטרסים האישים שלו ישפיעו על ניהול ענייני המדינה. לכן אמרתי שנשקול את האפשרות הזו. זה לא יהיה שינוי רטרואקטיבי בכל מקרה. מהכנסת ה-25 צריך לשאול ברצינות את השאלה הזו".

חבר מפלגתו של סער, זאב אלקין, התייחס גם הוא הבוקר לאירועי אמש ואמר בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי מדובר באירוע קשה שמראה שנתניהו חוצה את כל הקווים האדומים. "זו לא הייתה יוזמה ספונטנית. באו עשרות פעילי ליכוד. זרקו אבנים וחפצים שונים. פעיל נפצע מחפץ שנזרק ופונה באמבולנס לטיפול. חלק מהפעילים רעולי פנים. מי שבא ככה לכזה אירוע, לא בא תמים. זה ראוי לכל גינוי. זה מראה לאן הולכים הדברים. לא שמענו שום התייחסות מנתניהו לאירוע".

בכירים בכחול לבן: אם זה יהיה הפער בין סער ולפיד - נמליץ על לפיד

לאחר כמה שבועות של מתח וחילופי דברים סוערים בין אנשי יש עתיד וכחול לבן ובין גנץ ולפיד, נרשמת רגיעה מסוימת ביחסי שתי המפלגות. בכירים בכחול לבן אף מציינים כי אם תוצאות הבחירות יהיו דומים לאלה שבסקרים, הדבר ייאלץ את גנץ וכחול לבן להמליץ על לפיד בפני נשיא המדינה.

לדברי הבכירים, הדבר מתאפשר גם לנוכח הנמכת הקמפיין האגרסיבי שקורא לגנץ לפרוש מהמירוץ מצד יש עתיד, ולאור המספרים שמקבלת יש עתיד בסקרים והירידה של גדעון סער. לדבריהם, אם אלו יהיו הפערים במנדטים בין לפיד וסער, ומאחר שאין כוונה להמליץ לנשיא על בנט, לא תהיה לכחול לבן ברירה אלא להמליץ על לפיד אצל הנשיא.