אולם בבית המשפט העליון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נתניהו נגד בג"ץ: "האיזונים בין הרשויות הופרו מזמן"

שרי הליכוד תקפו את בג"ץ בחריפות בישיבת הממשלה לאחר שזה חייב אותם לדון במינוי יו"ר למועצת הכבלים והרשות השנייה. אוחנה: "אתם תרכינו את ראשכם בפני היועמ"שים, אנחנו נזקוף את ראשינו מולם"
מיכאל שמש
14 במרץ 2021
12:07

מתקפה חריפה הבוקר (ראשון) על בג"ץ במהלך ישיבת הממשלה הדנה במינוי יו"ר למועצת הכבלים ולרשות השנייה - דיון שבליכוד נאלצו להסכים לקיים בעקבות דרישת בג"ץ. ראש הממשלה נתניהו אמר בדיון כי "הופרו האיזונים בין הרשויות כבר מזמן, אבל כל עוד לא עשינו שינוי חקיקה, אנחנו מחוייבים לדון בנושא. מתפשרים יותר מדי זמן עם דברים שאי אפשר להתפשר איתם".

שר הדיגיטל דודי אמסלם אמר: כי הוא כופר בכך שבית המשפט העליון כופה על הממשלה דיון. "זאת חוצפה ועזות מצח. נפרצו בו הגבולות מזמן וזה דבר שצריך להסדיר באופן מיידי". השר לביטחון הפנים, אמיר אוחנה, אמר לאנשי כחול לבן: "אתם תרכינו את ראשכם בפני היועמ"שים, אנחנו נזקוף את ראשינו מולם. זה בדיוק ההבדל בין המחנות".

שר החקלאות אלון שוסטר השיב: "אם תרצה נדבר על זה כאן, על ניגוד העניינים החריף של חלק מהדוברים כאן בנושא".

בליכוד מתנגדים למינויים במועצה. השר אלי כהן דיבר על אי סדרים סביב המועמד לתפקיד יו"ר מועצת הכבלים, ניר שווייקי. ראש הממשלה החליפי, גנץ השיב: "אבל בדקו את זה כבר". נתניהו ענה: "מה בדקו? הבדיקה הזאת שווה לכפרה. נשמע את היועצים שהם יועצים. אנחנו המחליטים וזו גם החלטת בג"ץ, שנדון לגופם".