-

לאחר עיכוב של שנים: בזק משיקה את הסיבים האופטיים למגזר הפרטי

דמי ההתקנה שתגבה החברה עומדים על 450 שקלים, זאת בניגוד לחברות המתחרות שלא דורשות דמי התקנה. בבזק הודיעו שעד כה חוברו כ-250 אלף משקי בית, והיעד הוא להגיע לכמיליון לקוחות עד לחודש דצמבר 2021
דנה ירקצי
14 במרץ 2021
12:59

אחרי שנים שישראל מספקת מהירויות גלישה נמוכות ללקוחותיה, במיוחד באזורי הפריפריה, בזק משיקה היום (ראשון) את תשתית הסיבים האופטיים. דמי ההתקנה שתגבה החברה עומדים על 450 שקלים, זאת בניגוד לחברות המתחרות שלא דורשות דמי התקנה. בבזק הודיעו שעד כה חוברו כ-250 אלף משקי בית, והיעד הוא להגיע לכמיליון לקוחות עד לחודש דצמבר 2021. 

תשתית הסיבים צפויה להחליף את תשתית הנחושת שקיימת בישראל, ועד היום התשתית החדשה הותקנה בעיקר במגדלים במרכזי הארץ. מתוך כ-750 אלף משקי בית בארץ בכ-28% פרוסה תשתית סיבים של פרטנטר, סלקום, בזק ועוד. בשנים האחרונות דרשה בזק ממשרד התקשורת לבטל את חובת הפיצול בין ספק גישה ותשתית שחל עליה, כדי שתוכל למכור אינטרנט מהיר ישירות לצרכן, אך שבמשרד התקשורת לא נענו לבקשה הזו. 

מנכ"ל בזק דוד מזרחי אמר הבוקר: "בזק הייתה ערוכה להשיק את השירות לפני כמה שנים. אחרי הרבה מאוד זמן שהלך לשווא, חזרנו לנקודת הפתיחה ויושמה רגולציה שדי דומה למה שקורה בעולם. אנחנו מנסים להיות אור לגויים, לצערי בתקשורת זה לא ממש ככה, והעסק התעכב סתם. לכן אנחנו מתעקשים לפצות על הזמן האבוד בפרישה חסרת תקדים. גם בשבוע האחרון הופעלו לחצים על כל משרד התקשורת לעכב את ההשקה שלנו, בסוף הם התנהלו בחוכמה וזה מה שמאפשר את ההשקה". 

תגיות:
בזק