נתב"ג
צילום: גיא חזק

הממשלה אישרה: ניתן לטוס לישראל מכל יעד בעולם

הכניסה לישראל עדיין מוגבלת ל-3,000 נוסעים ביום, והם יחוייבו בבדיקת קורונה עם נחיתתם
גילי כהן
15 במרץ 2021
11:18

בוטלה מגבלת היעדים על טיסות לישראל והחל ממחר (שלישי) יוכלו חברות תעופה להפעיל טיסות ציבוריות לישראל מכל יעד בעולם, כך אישרה אמש הממשלה. לצד זאת, הכניסה לישראל עדיין מוגבלת ל-3,000 נוסעים ביום, והם יחוייבו בבדיקת קורונה עם נחיתתם.

בתוך כך, ישראל במגעים עם כמה מדינות על הסכמים למעבר מחוסנים. בין המדינות: איחוד האמירויות, רוסיה, בחריין, יוון, מרוקו קפריסין גיאורגיה ואסטוניה. מדובר במתווה שבו יוכר הדרכון הירוק הישראלי, והנוסעים יוכלו להגיע למדינות אלה ללא בידוד בכניסה וללא צורך בבדיקת קורונה.

בחירות בג'ט לג | האזינו להסכת עוד יום

אתמול דן בג"ץ בעתירה של התנועה לאיכות השלטון הדורשת לפתוח את השמיים לאזרחים ישראלים המעוניינים לשוב ארצה להצביע בבחירות. השופט ניל הנדל אמר לנציג המדינה בדיון: "אני לא רואה נכונות מצדכם להתגמש לקראת הבחירות". נשיאת העליון אסתר חיות נזפה בנציג המדינה: "על מה אנחנו מדברים פה? רק ביום שישי התחלתם לבדוק כמה ישראלים תקועים בעולם - זה דבר אלמנטרי. אין לכם נתונים". בתום הדיון בג"ץ הורה לממשלה לעדכן עד היום מה אומדן הישראלים המעוניינים להגיע לישראל לקראת הבחירות.

עוד אישרה הממשלה לאפשר טיולים בשטחים פתוחים של תנועות הנוער. תלמידי כיתות י"א וי"ב ותלמידי פנימיות על-תיכוניות שבהן שיעור המתחסנים עומד על 90%, יוכלו לצאת לטיולים הכוללים לינה.