משי זהב, ארכיון
צילום: דוד כהן, פלאש 90

מרים פרץ על פרשת משי זהב: "חשנו זעזוע ומבוכה. כועסת על מי שידע ושתק"

כלת פרס ישראל שישבה בוועדה שהעניקה ליו"ר זק"א המושעה את הפרס: כולנו מגנים בתוקף, לא היה שמץ, פירור, דבר אחד ממה שאתם שומעים בתקשורת • משי זהב ביקש למסור עדות בלהב 433 אך בקשתו נדחתה בשלב זה
בחצי היום
15 במרץ 2021
12:22
עודכן ב 13:30

פרשת יהודה משי זהב: כלת פרס ישראל מרים פרץ, שישבה בוועדה שהעניקה את הפרס השנה ליו"ר זק"א שנטען שביצע עבירות מין חמורות, הבהירה היום (שני) בריאיון לכאן רשת ב כי לידי הוועדה לא הגיע כל מידע הנוגע לעבירות לכאורה. היחידה הארצית לחקירות הונאה החוקרת את פרשת משי זהב זימנה גורמים שליוו את הנפגעים. צביקי פליישמן מארגון מגן הגיע בעקבות זאת למשרדי היחידה.

גם משי זהב עצמו הגיע הבוקר למשרדי יאח"ה כדי למסור את גרסתו לחשדות נגדו. עם זאת, בפועל חוקרי להב לא אפשרו לו למסור כל עדות. 

האזינו לריאיון עם מרים פרץ בכאן רשת ב

בריאיון לאסתי פרז הבהירה פרץ כי הוועדה מגנה בכל תוקף את המקרה, והוסיפה כי "מתברר שאנשים שאת מכירה אותם בעשייה נהדרת, יש משהו שאת לא יודעת עליהם. זה מפחיד. הכעס שלי הוא גם על אלה שידעו ושתקו. אתם לא יכולים לשבת מנגד".

"כשפתחנו את הוועדה אני זוכרת ששאלתי את נציגי משרד החינוך והיו"ר אם יש עבר פלילי לאחד מהאנשים שהוצגו בפנינו לפרס ישראל", הוסיפה פרץ. "התשובה הייתה חד משמעית שאין".

"כל חברי הוועדה מגנים בתוקף את הדבר הנורא הזה", המשיכה פרץ. "אין לו מקום בחיים שלנו. זאת לא חברה שאני רוצה לחיות בה. לא ניתן שום מקום לתופעות כאלה. אני בטוחה שגופי האכיפה יגיעו לחקר האמת".

פרשת משי זהב - המשטרה פתחה בחקירה אחרי פרסום התחקיר

מידע על עבירות מין מצד יו"ר זק"א המושעה הגיע לידי המשטרה כבר בשנת 2000 - כך פורסם אתמול בחדשות הערב. באותה תקופה היה למשטרה מידע אך הנפגעים סירבו לשתף פעולה. אתמול הודיעה המשטרה כי היא פותחת בחקירה נגד משי זהב, בחשד שביצע עבירות מין. הבדיקה הפכה לחקירה בלי שהתקבלו במשטרה תלונות כלשהן, אלא על בסיס התחקיר שהתפרסם בעיתון "הארץ" בלבד.

בתוך כך, אחד הנפגעים שהעיד בתחקיר "הארץ" אמר אתמול לכאן חדשות כי לא יפנה מיוזמתו למשטרה: "אני לא מת על זה שייכנסו לי לתחתונים לפרטי פרטים בדיוק איך וכמה ולמה כי חלק מהדברים אני בוודאי לא זוכר. אני יודע בגדול מה נעשה לי, יש לי חלקים שלמים שלצערי מחוקים לי מהזיכרון שצפים לי עם החיים והשנים". הנפגע העיד על מעשים מגונים ומעשי סדום שביצע בו משי זהב כשהיה קטין, לפני כשני עשורים.

"נכון לרגע זה אף אחד מהמשטרה לא פנה אלי", המשיך. "בוודאי שאשתף פעולה. אם יפנו אלי אני אגיד כל מה שאני זוכר ויודע ואת האמת שלי, אבל אם אני מיוזמתי אפנה - לא בטוח".