-

נתניהו יציל את הכלכלה? בואו נראה אם הוא מוכן להתלכלך בבוץ

ראש הממשלה מכריז שהוא יזניק את הכלכלה ביציאה מהקורונה. אם הוא באמת רוצה לטפל בכלכלה שלנו - הוא צריך לגעת בבעיות האמיתיות: תקציב הביטחון, משרד החינוך והתעסוקה במגזר החרדי
שאול אמסטרדמסקי
15 במרץ 2021
19:19

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הוציא סרטון כלכלי חדש ובו הוא מבטיח להתאבסס על הכלכלה כמו שהוא התאבסס על החיסונים. תראו: מנכ"ל פייזר אומר שאני אובססיבי לחיסונים. הוא צודק, אבל אני גם אובססיבי לגבי הזנקת הכלכלה שלנו. יש לי תוכנית כלכלית דרמטית להזנקת הכלכלה.

אתם יודעים מה זה אומר - זה אומר שמר כלכלה חזר, ואם הוא כבר חוזר, אני מקווה שלנתניהו יהיה את האומץ הפוליטי הדרוש בשביל להכניס את הידיים עמוק עמוק לבוץ, לבעיות הכלכליות האמיתיות שמאיימות עלינו בטווח הארוך.

למשל, אני מקווה שלנתניהו יהיה מספיק אומץ פוליטי בשביל לפתור את הבעיה הזאת שנקראת שיעור השתתפות נמוך מאוד של גברים חרדים בשוק העבודה. היום אחד מכל שני חרדים בגילאי העבודה בוחר שלא לעבוד. זה מצב שאי אפשר לחיות איתו בטווח הארוך כי בעוד 20 שנה, כשהילדים שלי יהיו בגילי, החלק היחסי של החרדים באוכלוסייה יהיה פי שניים לעומת מה שהוא היום ולא ניתן יהיה לשמור על אותה רמת חיים בלי גברים חרדים עובדים בעבודות טובות בשכר גבוה.

אני מאוד מקווה שזה אומר שנתניהו רוצה לשלוח את הידיים פנימה לתוך הבעיה הזאת שנקראת תקציב ביטחון מנופח וסוף סוף לעשות שם סדר במקום להמשיך להגדיל את התקציב הזה עם כל הפנסיות התקציביות המנופחות שלו.

אני מאוד מקווה שנתניהו ישלח את הידיים פנימה עמוק ויטפל במערכת החינוך, ובעיקר במשרד החינוך שצריך לעשות לו ריסטארט עם רפורמות משמעותיות בשביל לקחת את כל הכלכלה קדימה.

אני מאוד מקווה שמי שזה לא יהיה שיהיה ראש הממשלה אחרי הבחירות ינצל את ההזדמנות האדירה שיש לנו עכשיו בקורונה בשביל לעשות רפורמות אמיתיות ולא להסתפק באיזושהי קוסמטיקה קטנה, ואחרי זה להגיד: "תראו, הצלתי את הכלכלה!"