חוף בתל אביב, ארכיון
-

פתיחת החופים בסכנה: התקצוב לניקיון ולהכנה נתקע

השלטון המקומי ופורום רשויות החוף: לא נפתח את העונה ללא התקציב
דנה ירקצי
16 במרץ 2021
14:12

ארבעה ימים לפתיחת עונת הרחצה והתקצוב להיערכות ופיתוח החופים תקוע: השלטון המקומי ופורום רשויות החוף הודיעו לשר האוצר ישראל כ"ץ ושר הפנים אריה דרעי כי לא יפתחו את עונת הרחצה ואת החופים כל עוד לא יתקבל תקצוב.

ביום שבת אמורה להיפתח עונת הרחצה. אגף התקציבים באוצר הגיע להסכמות עם משרד הפנים על תקצוב של 25 מיליון שקלים להיערכות, ניקיון, שירותי הצלה ופיתוח חופים, אלא שתקצוב זה ככל הנראה לא היה בסדר העדיפויות של החשב הכללי, לאור המצב ומשבר הקורונה. על פי הרשויות, כבר חודש ימים מחכים לתשובות, כשההודעה שהם קיבלו היא שהחשב הכללי מתנגד לכך. מכיוון שמכהנת כעת ממשלת מעבר ללא תקציב, צריך אישור של התקצוב בוועדת החריגים.

"החשב הכללי מתנגד להעביר את הכסף בוועדת חריגים", אמר ראש עיריית הרצליה משה פדלון בריאיון לאסתי פרז בכאן רשת ב. "יש חסמים, הרבה מאוד ביורוקרטיה. צריך להעביר כסף, תעבירו לנו אותו, מגיע לנו בזכות. צריך לתת שירותי הצלה, שירותי ניקיון בחופים, צריך להמשיך לנקות את הזפת, אם אנשי האוצר לא יעבירו את הכסף שיבואו בעצמם לים ויעבדו שם, אנחנו לא נפתח את עונת הרחצה".

באוצר אישרו כי החשב הכללי התנגד להעלאת התקצוב לוועדת חריגים, אך בסופו של דבר לא יהיה מנוס מלהעלות את הנושא ולאשר אותו. בפורום רשויות החוף אומרים כי הם לא מאמינים וכי עד שלא יראו ויקבלו את הכסף הם לא מתכוונים לפתוח את החופים כי צריך להיערך לכך.

ממשרד האוצר נמסר בתגובה: "הפניה לראשי הרשויות הגיעה אלינו רק אתמול ותידון לגופה בוועדת החריגים מייד לאחר שמשרד הפנים יעביר את הפנייה. כל היתר מהווה ניסיון ליצירת לחץ ציבורי".

תגיות:
חופים