המדד

תחזית הגולשים: איך תיראה הקואליציה הבאה?

חושבים שאתם יודעים יותר טוב מהפרשנים? בואו לנצח אותם • השיטה: לחזות את הקואליציה הבאה ולשפר את התחזית כל הזמן
המדד
16 במרץ 2021
16:37
עודכן ב 25 מרץ 17:08

ראש הממשלה בנימין נתניהו רוצה קואליציה של ימין ״מלא מלא״, כלומר, הקואליציה שכוללת את הליכוד, המפלגות החרדיות, והמפלגות של הציונות הדתית (ציונות דתית וימינה). יריביו מעדיפים קואליציות אחרות, בראשות יאיר לפיד, נפתלי בנט, או גדעון סער. האפשרויות מגוונות, אבל תיאורטיות. הפוליטיקה תכתיב הרבה מאוד מגבלות. כמו הסירוב של אביגדור ליברמן לשבת עם מפלגות חרדיות. או חוסר הרצון של המפלגה המשותפת להשתתף בקואליציה. או ההודעה של בנט שלא ישב תחת לפיד.

המדד: תחזית הבחירות של גולשי כאן חדשות

איזו קואליציה בכל זאת תצא מהמשא ומתן הקרוב? השיחות בין הנציגים השונים אמורות לבטא את רצון הבוחרים, את רצון המנהיגים, ואת המחיר שכל מפלגה דורשת לקבל או מוכנה לשלם. אבל אנחנו הרי מכירים את השחקנים האלה, מכירים את האידיאולוגיה שלהם וגם לא מעט מהחישובים שלהם. לרובנו יש השערות משלנו איזו קואליציה תיתכן ולא תיתכן, איזו סבירה ואיזו דמיונית.

אתר המדד וכאן חדשות מבקשים להיעזר בידע הזה, בחוכמת ההמונים של כולכם, כדי לנסות לחזות את הרכב הקואליציה. כבר יותר מחודשיים שהגולשים סייעו לנו לתת תחזית בחירות. עכשיו אנחנו מבקשים לנסות את אותו הדבר, אבל קצת אחרת, עם הרכב הקואליציה. קודם עזרו לנו להבין מי להערכתכם יהיה ראש הממשלה, אחר כך עזרו לנו להבין מה יהיה ההרכב שיאפשר לו לשלוט. אילו מפלגות ייכנסו ומי יישאר בחוץ? והאם יהיו חברי כנסת בודדים שיחלטו לפרוש ממפלגתם כדי לחבור לקואליציה המתרקמת?

איך משתתפים? זה לא מסובך. אם אתם כבר רשומים לאתר המדד, והשתתפתם בתחזית הבחירות, פשוט הכניסו את הפרטים, והכניסו את התחזית שלכם, ותזהו לאן המשא ומתן מתגלגל. אם עוד לא נרשמתם, זה הזמן להירשם. הניקוד מחולק על פי נוסחה פשוטה למדי. מדי פעם נארח את החזאים והחזאות במשרדי כאן חדשות כדי לספר לנו על התחזית שלהם ואיך הגיעו אליה.

בהצלחה.