מתוך התיעוד

תיעוד: מאבטח שב"כ השתלט על מפגין שקרא נגד רה"מ

משב"כ נמסר: "כוח האבטחה פעל, במסגרת אחריותו, להרחקת האזרח מהשיירה על מנת לשמור על ביטחונו וביטחון האישיות"
איתי שיקמן
17 במרץ 2021
11:42

מאבטח שב"כ השתלט אתמול על מפגין שעמד וקרא קריאות במגפון מחוץ לאירוע של ראש הממשלה בהוד השרון. המפגין נעצר על ידי המשטרה ושוחרר רק בהמשך. המפגין, אייל ירום, סיפר לכאן חדשות כי "היינו אשתי ואני ועוד שלושה מפגינים, לא משהו גדול. כשהגענו השוטר עצר אותנו ואמר שאי אפשר להמשיך ברחוב כי הרחוב סגור והחזיר אותנו אחורה".

צפו בתיעוד

ירום המשיך וסיפר "עמדתי על אי תנועה וחיכיתי. עמדתי שם כשהשיירה עברה. אף אחד לא אמר לי כלום. כרזתי במגפון, ואז הגיע משום מקום בריצה מאבטח ותפס אותי בחולצה והדף אותי לכביש. דחף אותי עד למדרכה הנגדית. הצמיד אותי לגדר חיה ושחרר אותי שם, המשכתי לכרוז. ואז הוא הסתובב ואמר לשוטר תעצרו אותו קחו אותו מפה. השוטר, שבהתחלה היה מאוד נחמד, לקח אותי בכוח והטיח אותי על רכב שעמד שם".

ממשטרת ישראל נמסר: "אמש לאחר כנס בחירות שהתקיים באזור בעת עזיבת שיירת ראש הממשלה, החשוד התעמת עם מאבטח של ראש הממשלה, לא נשמע להוראות, הפר את הסדר ולכן נעצר לחקירה בסיומה שוחרר".

משב"כ נמסר: ״במסגרת פעילות של ראש הממשלה בהוד השרון, זוהה אזרח שעמד מחוץ למתחם שאושר לקיום הפגנה, בנגישות מיידית לשיירת ראש הממשלה במהלך תנועתה. כוח האבטחה פעל, במסגרת אחריותו, להרחקת האזרח מהשיירה, על מנת לשמור על ביטחונו וביטחון האישיות. יודגש כי אין כל קשר בין דברים שנטען כי האזרח אמר לבין פעולות האבטחה שננקטו בשל חריגתו מהמתחם המותר והתקרבותו האסורה לשיירת ראש הממשלה".