-
צילום: אי-פי

בכיר באמירויות: לא ניקח חלק בבחירות בישראל - לא עכשיו ולא אף פעם

היועץ לנשיא האמירויות אנוואר גרגאש בטוויטר: "מנקודת מבטנו המטרה של הסכמי אברהם היא לספק בסיס אסטרטגי דינמי שיוביל לשלום ושגשוג עם ישראל והאזור הרחב" • בכיר ישראלי: לא נקבעה נסיעה של רה"מ לאיחוד האמירויות לפני הבחירות
גילי כהן ואלון אמיצי
17 במרץ 2021
12:51

יועץ לנשיא האמירויות, ושר החוץ לשעבר אנוואר גרגאש כתב היום (רביעי) בטוויטר כי "איחוד האמירויות לא ייקח חלק בענייני בחירות פנימיים בישראל, לא עכשיו ולא אף פעם". עוד הוסיף הבכיר: "מנקודת מבטה של האמירויות, המטרה של הסכמי אברהם היא לספק בסיס אסטרטגי דינמי שיוביל לשלום ושגשוג עם ישראל והאזור הרחב".

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום כי לא יבקר באיחוד האמירויות לפני הבחירות, בריאיון לגלי ישראל. קודם לכן בכיר ישראלי אמר לכאן חדשות כי "לא נקבעה נסיעה של ראש הממשלה בנימין נתניהו לאמירויות לפני הבחירות. באבו דאבי הבהירו בימים האחרונים שהם אינם מעוניינים להיות מעורבים במסע־הבחירות של איש מהמתמודדים בבחירות בישראל". 

 

בשבוע שעבר נתניהו תכנן לטוס לאיחוד האמירויות לפגישה עם השייח' מוחמד בן זאיד, אך לשכת ראש הממשלה הודיעה כי הטיסה בוטלה. בתחילה הודיעו בלשכה כי הביטול הוא עקב אשפוזה של אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, אך לאחר מכן נכתב כי הסיבה לכך היא קשיים בתיאום טיסתו במרחב האווירי של ירדן.