ניידת

בן 12 חשוד בתקיפה מינית של נשים בתל אביב

מעצרו הוארך עד מחר • קצין נוער שאחראי על החקירה: "לא נרדמתי בלילה. מעשים מחרידים" • הוריו: "אנחנו בהלם. הוא ילד טוב, בא הביתה ומכין שיעורים" • מדובר בחמישה מקרים שונים, שבוצעו לפי החשד גם כלפי קטינות וגם כלפי אישה כבת 30
איתי שיקמן ודניאל אלעזר
17 במרץ 2021
14:38
עודכן ב 16:18

בן 12 נעצר הלילה בחשד לתקיפות מיניות של נשים ונערות שצעדו ברחוב בתל אביב. בין היתר חשוד במעשים מגונים וניסיון אונס. המשטרה ניהלה תצפיות ומעקבים אחריו, ואתמול הוא נעצר בעקבות דיווח על אירוע של תקיפת נערה. מעצרו הוארך היום (רביעי) עד מחר. הילד שנעצר מכחיש בתוקף את הטענות נגדו. מבדיקה ראשונית הוא לא מוכר לרשויות.

קצין נוער שאחראי על החקירה אמר: "לא נרדמתי בלילה. מעשים מחרידים". הילד מכחיש את החשדות המיוחסים לו ובחקירתו טען שזה לא הוא, וכי מדובר באדם אחר שאחראי למעשים. הוריו אמרו למקורביו: "אנחנו בהלם. הוא ילד טוב. בא הביתה אחרי בית הספר, עושה שיעורים. פעם ראשונה שאנחנו שומעים על זה. לא נתקלנו בזה".

על פי החשד, האירועים החלו כבר מתחילת חודש מארס ונמשכו עד אתמול, זמן קצר לפני מעצרו. עוד על פי החשד, הילד תקף מינית את הנשים שפגש באופן אקראי בשלל מקומות - בחדרי מדרגות של בתי מגורים וברחובות. מדובר בחמש נשים שונות - בגירות וקטינות, בנות 30, 18, 16 ו-11.

באחד המקרים בהם ניסה לאנוס, על פי החשד, ילדה בת 12, הוא עקב אחריה בזמן שהלכה עם אחיה, ולאחר מכן התנפל עליה, פצע אותה וביצע בה מעשים מגונים. בעקבות כך הילדה פונתה לבית חולים.

הוא מוחזק בתא מעצר מיוחד של שב"ס, שמיועד לקטינים, בבית המעצר תל אביב. עורכת הדין עידית קן ציפור שמייצגת אותו מטעם הסניגוריה הציבורית: "מדובר בילד צעיר מאוד שמכחיש את החשדות. אנו מצפים שהמשטרה תסיים את החקירה בהקדם כדי לצמצם את משך המעצר שהינו טראומתי עבור ילד צעיר".