נכנסים בשערי נתב"ג, ארכיון
צילום: תומר ניוברג, פלאש 90. למצולמים אין קשר לכתב

בכירי משרד הבריאות על החלטת בג"ץ לפתוח את השמיים: "כמו סכין בגב"

במשרד הבריאות חוששים מכניסה של וריאנטים לישראל, וטוענים שהגבלת הטיסות איפשרה להכיל אירועי הדבקה מחו"ל. אתמול נחת בישראל מטוס מאתיופיה ובו שבעה חולים מאומתים בקורונה, בהם חולים בווריאנט הבריטי ובזה הדרום אפריקני
קטי דור
17 במרץ 2021
20:36

החלטת בג"ץ לבטל את ההגבלות על כניסת ישראלים למדינה: במשרד הבריאות חוששים ומוטרדים מאוד מההחלטה שמשמעותה שמיים פתוחים. החשש העיקרי הוא מכניסה של וריאנטים חדשים. בכיר במשרד אמר הערב (רביעי) לכאן חדשות כי החלטת בג"ץ היא "סכין בגב" לאור הפתיחה הנרחבת והירידה בתחלואה.

בחדשות הערב בכאן 11 פורסם שאתמול נחת בישראל מטוס מאתיופיה ובו היו שבעה חולים. כמה מהם חלו בווריאנט הבריטי וכמה בווריאנט הדרום אפריקני. הנוסעים האחרים במטוס התבקשו להיכנס לבידוד. בכירים במשרד הבריאות טענו הערב שההגבלות על נחיתת המטוסים וכניסת הנוסעים, אירוע כמו הטיסה מאתיופיה היה ניתן להכלה. 

במשרד הבריאות חוששים שכניסה ויציאה של המוני נוסעים עלולות לגרום לאובדן שליטה הן מכיוון שלא יהיו מספיק בדיקות והן עקב אכיפה לקויה של בידוד הנכנסים לישראל. היום אישרה הכנסת את השימוש באזיק מעקב אלטקרוני לצורך אכיפת הבידוד הביתי לשבים מחו"ל.