-

מי יכול לאיים על נתניהו בבית שאן? והאם גבעתיים היא עדיין מעוז העבודה?

ממטולה ועד אילת: אורי לוי יצא לבדוק את הדופק הישראלי במערכת הבחירות
אורי לוי
23 במרץ 2021
12:36

מי יכול לאיים על השליטה של הליכוד בבית שאן?

בית שאן מונה כ-20 אלף תושבים שמנסים, כמו כולנו, להתעורר מהקורונה. הנזקים עדיין ניכרים בשטח, עם משבר כלכלי לא קטן בעקבות המגפה. לא מעט בתי עסקים עדיין סגורים בה. הפוליטיקה בעיר היא פוליטיקה של ימין, אין שום ספק בעניין הזה. נתניהו וגדעון סער, גם סמוטריץ' ובן גביר חזקים, ולש"ס יש לא מעט קולות. השאלה, באיזה סדר הכול יסתדר ברגע האמת.

האם ישראל ביתנו תשחזר את ההישג שלה בכרמיאל?

ההצבעה בכרמיאל בבחירות האחרונות הייתה די דומה לזו בכלל הארץ: ליכוד גדול, ואחריו כחול לבן ראש בראש. אך לכרמיאל יש בהחלט ניגון מיוחד משלה - וכמו לאקורדיון המנגן במרכז העיר, גם לו יש צליל רוסי. מפלגת ישראל ביתנו זכתה בבחירות האחרונות ב-20% מהקולות בעיר, ואת "הבייס" אסור לה לאבד.

אחרי שפרגנו לבנט – למי יצביעו הפעם בגבעת שמואל?

ימין, קצת יותר ימין, ימין מתון וימין משיחי. כולם בקרב חסר פשרות בעיר ושמה גבעת שמואל. בשתי מערכות הבחירות האחרונות, הליכוד וימינה עמדו ראש בראש בקרב נתוני ההצבעה בעיר. ניצחונות הדדיים. אבל מה יקרה הפעם?

איך ישפיע פיצול הרשימה המשותפת על ההצבעה באום אל פחם?

בבחירות הקודמות קיבלה הרשימה המשותפת יותר מ-98% מהקולות בעיר אום אל פחם. איך ישפיעו הפיצול של המשותפת והריצה העצמאית של רע"מ, מה סיכויי הקמפיין של נתניהו בחברה הערבית למשוך מצביעים ואיך ישפיעו העימותים האלימים עם המשטרה?

"השמאל - המצאה של הימין": גבעתיים עדיין מעוז העבודה?

פעם העיר גבעתיים הייתה מעוז מפלגת העבודה, אז מפא"י. כל המתמודדים הגיעו לנאום בה כדי לנצח. הפעם, בבחירות 2021, מפלגתה של מרב מיכאלי באה מהתחתית עם כוונה להיות הפתעת העונה. בשנת 2015 לקח בוז'י הרצוג 40% מסך המצביעים בתור יו"ר העבודה. בסבב הבחירות האחרון, 55% מ- 70 אלף תושבי גבעתיים הצביעו לכחול לבן. שמאלה מהעבודה ומכחול לבן, גם מפלגת מרצ הגיעה לסיבוב בעיר המרכזית ובונה על המצביעים המתנדנדים.