נשיא ארה"ב ה-46 ג'ו ביידן
צילום: רויטרס

דיווח באמירויות: ממשל ביידן נערך "לאתחל" את הקשר עם הפלסטינים

בעיתון "דה נשיונל" האמירתי פורסמו פרטים ממסמך אמריקני, לפיו ממשל ביידן מבקש לבטל כמה מצעדי טראמפ כלפי הפלסטינים - ש"ערמו מכשולים לפתרון שתי המדינות" • המסמך מציע לכאורה לארצות הברית לתמוך בפומבי בפתרון שתי המדינות על בסיס קווי 67, וכן לקדם הפסקת תשלומים לטרוריסטים מטעם הפלסטינים • על פי הדיווח, המסמך הוגש לשר החוץ האמריקני בלינקן בתחילת החודש
נורית יוחנן
18 במרץ 2021
04:34

ממשלו של הנשיא ג'ו ביידן מגבש תוכנית ל"אתחול" של יחסי ארצות הברית עם הפלסטינים, כך לפי דיווח שפורסם אמש (רביעי) באיחוד האמירויות. בעיתון "דה נשיונל" האמירתי פורסמו פרטים ממסמך אמריקני העוסק במדיניות ממשל ביידן בנוגע לפלסטינים, לפיהם הוא מבקש לבטל כמה מצעדי ממשל טראמפ כלפיהם.

על פי הדיווח, במסמך נכתב כי האדי עמר, האחראי על הנושא הישראלי־הפלסטיני בממשל האמריקני, שוחח עם גורמי מפתח במשרד החוץ ובמשרד הביטחון הישראליים, ואלו בירכו על חידוש היחסים בין הפלסטינים לאמריקנים.

עוד נכתב כי ארצות הברית פועלת לקדם סיוע לפלסטינים בעניין הקורונה בשיתוף סוכנות אונר"א. הסיוע מתוכנן לצאת לפועל בסוף החודש הזה או בתחילת אפריל, ויכלול סכום ראשון של חמישה עשר מיליון דולר.

עוד פורסם כי המסמך מציע לכאורה לארצות הברית לתמוך בפומבי בפתרון שתי המדינות על בסיס קווי 67, תוך כדי חילופי שטחים והסכמים, שנוגעים לביטחון ולסוגיית הפליטים. בנוסף, מועלית במסמך האפשרות לבטל חלק מצעדי טראמפ ש"ערמו מכשולים לפתרון שתי המדינות", ברמיזה להחלטת הממשל הקודם לאפשר סימון מוצרים מההתנחלויות כ"תוצרת ישראל".

עוד מוצע לערוך שיחות כדי להביא להפסקת תשלומים מטעם הפלסטינים למי שעשה פעולות טרור. על פי הדיווח, המסמך הוגש לשר החוץ האמריקני אנתוני בלינקן בתחילת החודש.