הסקר האחרון לפני הבחירות: הליכוד חוצה את ה-30, ימינה ותקווה חדשה צונחות

מפלגתו של נתניהו זוכה ל-31 מנדטים, מנגד בנט וסער יורדים ל-9 • כחול לבן, מרצ ורע"מ עוברות את אחוז החסימה • כחול לבן והעבודה מאבדות מנדט, וסמוטריץ' מתחזק • בגושים – עדיין אין הכרעה
מיכאל שמש
18 במרץ 2021
20:01

סקר כאן חדשות: חמישה ימים לפני הבחירות והסקר האחרון של מכון קאנטר ודודי חסיד, שפורסם הערב (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11, חושף את ההתרחשויות האחרונות בישורת האחרונה. הליכוד מתחזק ל-31 ועובר רף 30 המנדטים. אחריו יש עתיד שנשארת יציבה עם 19 מנדטים.

בחירות 2021 בכאן חדשות: הסקרים, העדכונים וכל מה שצריך לדעת בדרך לקלפי


מנגד, ימינה של נפתלי בנט מאבדת גובה וצונחת ל-9 מנדטים, ירידה של שלושה מהסקר שנערך בשבוע שעבר. גם גדעון סער ותקווה חדשה יורדים למספר חד ספרתי וזוכה ל-9 מנדטים בסקר.


אחריהן נמצאות הרשימה המשותפת וש"ס עם 8 המנדטים, כמו בסקר הקודם. ישראל ביתנו של אביגדור ליברמן ויהדות התורה נשארות יציבות ומקבלות בסקר 7 מנדטים כל אחת. העבודה נחלשת ל-5 מנדטים, לעומת 6 בשבוע שעבר. מהצד השני, מפלגת הציונות הדתית של בצלאל סמוטריץ' מתחזקת ועולה ל-5 מנדטים. 

בקרב המפלגות הקטנות המאבק סביב אחוז החסימה עדיין נמשך. כחול לבן מאבדת מנדט ועומדת על 4. מרצ ורע"מ גם הן עם 4 מנדטים כל אחת. המפלגה הכלכלית של ירון זליכה ממשיכה לא לעבור את אחוז החסימה, ומקבלת 1.4% מהקולות. 

מה אומרות התוצאות על מפת הגושים? גוש תומכי נתניהו מתחזק שוב ועולה ל-51 מנדטים – עם בנט יש לראש הממשלה 60 מנדטים, תיקו בין הגושים, אלא אם גם מנסור עבאס מצטרף לנתניהו ומביא לו 64 מנדטים. גוש מתנגדי נתניהו נשאר על 56 מנדטים עם מנסור עבאס יש להם גוש חוסם. 


זהירות, סקר: מה אפשר ללמוד מסקרי בחירות? האזינו להסכת "עוד יום"

הסקר נערך בקרב 1,406 גברים ונשים בגילאי בגילאי 18 ומעלה, דגימה משולבת אינטרנטית וטלפונית, כולל מגזר ערבי, בין 17 במארס 2021 עד ל-18 במארס. מספר האנשים שהתבקשו לענות על הסקר הוא 7,542 איש. טעות הדגימה היא 2.6%.