ראש השב"כ נדב ארגמן בכנסת
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

מקור פלסטיני: אבו מאזן סירב לבקשת ראש השב"כ לבטל את הבחירות בשטחים

גורמים פלסטיניים מאשרים כי נדב ארגמן נפגש עם יו"ר הרשות הפלסטינית ברמאללה • בפגישה ביקש ארגמן שלא ללכת לבחירות כל עוד חמאס משתתף בהן
גל ברגר
19 במרץ 2021
12:56

מקורות פלסטיניים מאשרים היום (שישי) כי ראש השב"כ נדב ארגמן נועד לאחרונה עם יו"ר הרשות הפלסטינים, אבו מאזן, ברמאללה. השניים דנו בבחירות הקרבות לפרלמנט הפלסטיני שעתידות להתקיים במאי. מקור פלסטיני מסר לכאן חדשות כי בפגישה, שנערכה בשבועיים האחרונים, ביקש ארגמן מאבו מאזן שלא ללכת לבחירות כל עוד חמאס משתתף בהן, אך אבו מאזן סירב.

בחודש ינואר אמרו גורמים בחמאס לכאן חדשות כי אין בכוונת הארגון להריץ מועמד מטעמו בבחירות לנשיאות הרשות הפלסטינית שיתקיימו בסוף חודש יולי. עם זאת, בחמאס עדיין שוקלים אם לתמוך במועמד עצמאי שיתמודד בבחירות נגד אבו מאזן בבחירות אלו – והם צפויים להכריע בנושא בחודשים הקרובים. כמו כן, ארגון הטרור מתכוון להשתתף בבחירות לפרלמנט הפלסטיני בחודש מאי, אך עדיין לא ברור אם ברשימה משלו או ברשימה משותפת עם הפתח.

השבוע דיווח העיתון הלבנוני "אל אחבאר" כי המחבל מרוואן ברגותי, המרצה מאסר עולם בישראל, צפוי להכריז בקרוב על מועמדותו לנשיאות הרשות הפלסטינית – לקראת הבחירות ביולי. לפי הדיווח, ברגותי סירב להצעת ראש הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, לוותר על המרוץ בתמורה לעמידתו בראש רשימת הפתח בבחירות לפרלמנט במאי, ולבחירת חצי מחברי הרשימה. 

בחודש שעבר נפגש בכיר הרשות הפלסטינית חוסיין א-שייח עם ברגותי כדי לשכנע אותו שלא להתמודד. בישראל אישרו באופן חריג את הבקשה של בכיר הרשות להיפגש עם בכיר הפתח הכלוא. בעבר, ברגותי כבר הציג עצמו כמועמד לנשיאות בבחירות האחרונות שנערכו לנשיאות הפלסטינית ב-2005, אך בעקבות ביקורים דומים שערכו אצלו אז בכלא בכירים ברשות הפלסטינית, הוא חזר בו מההתמודדות לנשיאות לאחר ששובץ בראש רשימת הפתח בבחירות לפרלמנט שנערכו כעבור שנה, ב-2006.