בחירות
צילום: פלאש 90

לקראת רגע ההכרעה: האם אנחנו בדרך לבחירות 5?

מה נזכור ממערכת הבחירות הזו שתגיע לסיומה בעוד 4 ימים? האם התיקו הפוליטי יישבר? כמה אנשים שמבינים והיו בפוליטיקה מנסים לענות על השאלות הקשות: ""הבחירות האלה הן ההזדמנויות האחרונה של נתניהו"
ירון דקל
19 במרץ 2021
21:32

"הבחירות האלה הן ההזדמנויות האחרונה של נתניהו, הוא בלחץ, הוא מבין שהעניינים נגמרים". מה נזכור ממערכת הבחירות הזו שתגיע לסיומה בעוד ארבעה ימים? האם התיקו הפוליטי יישבר או שאנחנו בדרך לסיבוב חמישי? האם הציבור עדיין מתעניין או שהתעייף? איך תשפיע הקורונה על הבחירות האלה? והאם השינוי ביחס לנבחרי הציבור הערבים הוא נקודת מפנה או אירוע נקודתי - טקטי? השר לשעבר אסף זמיר, חבר הכנסת לשעבר ג'מאל זחאלקה, חברת הכנסת לשעבר נורית קורן והעיתונאית והפובליציסטית קרולין גליק עונים על השאלות הללו ועוד.

השר לשעבר זמיר אמר כי לא יתנהל דיון ענייני בשום נושא עד שראש הממשלה בנימין נתניהו לא יעזוב. גם זחאלקה התייחס לשיח הפוליטי הרדוד: "הייתה בריחה מהשאלות הגדולות. לא מדברים על העניין הפלסטיני, מתעסקים רק בביבי או לא ביבי".

לדברי גליק, אם יהיה דיון מהותי - הוא יפגע בשמאל. "אם תתחיל לדבר על מהות, הקונצנזוס ינצח. יש בעיה של משילות, זו הסיבה שאנחנו בסבב בחירות רביעי", אמרה גליק. 

הדיון עסק גם ביו"ר רע"מ מנסור עבאס, אחד האנשים הכי מדוברים בסבב הבחירות הנוכחי. זמיר אמר: "אין פערים אידאולוגיים גדולים בין מנסור עבאס לסמוטריץ' – שניהם חשוכים, שמרנים שבשמרנים, דתיים שבדתיים, מתנגדים לחירויות פרט ולא מאמינים בסדר יום אזרחי". גליק ציינה כי עבאס "מוכן לשים את האידאולוגיה העוינת שלו בצד כדי לקדם מטרות של אזרחי ישראל".

נורית קורן אמרה כי מי שלא נגד הציונות הוא בסדר. "בסוף אתה משרת את הציבור וזה הדבר החשוב ביותר", הוסיפה.