נתב"ג
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

רגע לפני פסח: מעבר טאבה ייפתח לסיני

הממשלה אישרה את התקנות החדשות בנוגע לנתב"ג: מחצות תבוטל מכסת הנוסעים היומית שעמדה על 3,000 נוסעים נכנסים ביום. בדיקת החום בכניסה לנתב"ג ולפני העלייה למטוס תבוטל גם כן
עמיחי שטיין, שרון עידן
20 במרץ 2021
22:44
עודכן ב 23:22

רגע לפני פסח: הממשלה אישרה הערב (שבת) כי מעבר טאבה ייפתח לסיני, מספר היוצאים והנכנסים ייקבעו לפי יכולת הספיקה של המעבר שייערך בימים הקרובים. בנוסף הממשלה אישרה את התקנות החדשות להפעלת נמל התעופה בן גוריון בעקבות פסיקת בג"ץ. מחצות יתבטלו מכסות הנוסעים, שעמדו על 3,000 נכנסים ו-3,000 יוצאים ביממה. בוטלה גם ועדת החריגים שנתנה היתרים למי שאינו מחלים או מתחסן. בדיקת החום בכניסה לנמל ולפני העלייה למטוס תבוטל גם כן, ותוסר ההגבלה על טיסה שמגיעה לישראל כטיסת מטען ויוצאת מישראל עם נוסעים.


על אף הביטול, בדברי ההסבר לשרים נכתב כי החשש עדיין קיים מכניסת וריאנטים מחוץ לארץ שעלולים להשפיע על יעילות החיסון. בנוסף לכך נכתב כי היקף הכניסה לארץ יושפע מהקיבולת של נמלי התעופה בישראל בין היתר לאור החובה שלהם לעמוד בתנאי הריחוק החברתי העומד כיום על שני מטרים. מה שאמור לאפשר ככל הנראה כניסה של אלפי נוסעים ביום.

למה ישראלים שנמצאים בחו"ל עדיין לא יכולים להצביע משם?

במהלך השבוע הקרוב יתווספו עשר חברות תעופה ללוח הטיסות של נמל התעופה - בהן סוויס, איבריה, אוסטריאן איירליינס, טורקיש איירליינס, פליי דובאי ואייר סיישל.