אש, ארכיון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אש: "לא צופה גל תחלואה נוסף, לא נקבע דיון בנושא הסרת המסיכות"

ממונה הקורונה ציין בתדרוך כי עד כה לא נצפים סימנים של עלייה בתחלואה, אך התקופה הקרובה של בחירות, פסח ורמדאן תהיה מאתגרת. הוא ציין כי ישנה התרופפות בציבור סביב שמירת ההנחיות • לגבי הסרת המסכות אמר אש כי זה מוקדם מדי: "אולי לקראת הקיץ" • אתמול אובחנו 285 בני אדם חיוביים לקורונה, מקדם ההדבקה ירד ל-0.62 • תושב טבריה נעצר בחשד למעורבות בזיוף ומכירה של תעודות מתחסן
דקלה אהרן שפרן
21 במרץ 2021
16:08

ממונה הקורונה, פרופ' נחמן אש, אמר היום (ראשון) כי הוא אינו צופה גל תחלואה נוסף. בתדרוך במשרד הבריאות אמר אש כי לא נצפים סימנים של עלייה בתחלואה ולכן הוחלט לקיים את הפעימה הרביעית של פתיחת המשק. הוא הוסיף כי בשבועיים הקרובים - שהולכים להיות "מאתגרים מאוד", לדבריו, יעקבו אחרי הנתונים על רקע הבחירות, חג הפסח והרמדאן. 

"נצטרך לבחון בתקופה הזו אם נתוני התחלואה ממשיכים במגמת ירידה וניתן להמשיך לפתוח את המשק", הדגיש אש. "חשוב מאוד להקפיד על ההנחיות. ממה שראיתי לצערי בערוצי התקשורת - לא תמיד מקפידים, לדוגמא באיצטדיונים".

עוד הוסיף ממונה הקורונה כי החלו הבדיקות המהירות בשטח לקורונה. "רואים בכך חשיבות גדולה כדי לאפשר למי שלא יכול להתחסן להיכנס לאירועים, בפרט ילדים שלא יכולים להתחסן". אש הזכיר את ההנחיות לגבי ליל הסדר - עד 20 איש במבנה ו-50 בחוץ. 

עוד אמר כי עדיין לא נקבע דיון בנושא המסיכות: "זה מוקדם מדי. נדון בנושא ככל שנראה שהתחלואה ממשיכה לרדת לאורן זמן, כנראה לקראת הקיץ - כשיהיה חם וכשנדע יותר על הדבקות בקרב מחוסנים". 

אש:"מוקדם מדי להסיר מסכות. נדון בכך כשנראה שהתחלואה ממשיכה לרדת לאורך זמן - כנראה לקראת הקיץ"

על פי נתוני משרד הבריאות מהבוקר, אתמול אובחנו 285 בני אדם חיוביים לקורונה, מתוך כ-17 אלף בדיקות - 1.7% מהבדיקות היו חיוביות. מקדם ההדבקה ירד ל-0.62. מספר החולים המאושפזים בבתי החולים עומד על 874 בני אדם, מהם 561 במצב קשה, 199 מונשמים. מתחילת ההתפרצות עומד מספר המתים מהנגיף על 6,085 בני אדם. מספר המתחסנים במנה השנייה עומד היום על 4,523,828 בני אדם.

בקבוצת טלגרם עם עשרות אלפי חברים: חשוד בזיוף ומכירה של תעודות מתחסן נעצר 

תושב טבריה בן 21 נעצר הבוקר בחשד למעורבות בזיוף ומכירה של תעודות מתחסן ותעודות תו ירוק, המעידות כי המחזיק בה קיבל לכאורה מנת חיסון שנייה מפני קורונה. על פי החשד, העבירות בוצעו דרך קבוצת טלגרם עם עשרות אלפי חברים. בביתו של החשוד אותרו אמצעי אחסון דיגיטליים שככל הנראה שימשו לזיוף התעודות ומכירתן.