שוטר בקלפי בירושלים ב-2019
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

נערכים לבחירות: המשטרה תתגבר כוחות בקלפיות "מועדות לפורענות"

20 אלף שוטרים יאבטחו את נקודות ההצבעה ביום הבחירות, ובקלפיות שבהן איבחנה המשטרה מקרים חריגים בבחירות קודמות, תתוגבר האבטחה. שוטרים יבדקו באקראיות האם המגיעים לקלפיות מחוייבים בבידוד ולא הצביעו בקלפי המיועדת להם
סולימאן מסוודה
21 במרץ 2021
15:55

יומיים לבחירות: המשטרה נערכת לשמירה על סדר ואכיפת טוהר הבחירות ותתגבר בכוחות בקלפיות "מועדות לפורענות" שסומנו כך בדירוג שערכה המשטרה ממערכות בחירות קודמות. ראש חטיבת המבצעים במשטרה, תנ"צ שמעון נחמני, אמר היום (ראשון) שבקלפיות אלה יוצבו כוחות משטרה ניידים, סמויים וגלויים, כדי למנוע ניסיונות לפגוע בטוהר הבחירות.

20 אלף שוטרים יופקדו על אבטחת 13 אלף הקלפיות שיפעלו ביום שלישי. לצורך כך יוקצו שוטרי משמר הגבול, שוטרי מטה ומתנדבים. השוטרים יבצעו בדיקות אקראיות כדי לאתר מצביעים חולים או מחויבים בבידוד שלק מקפידים על ההנחיות המתיקות להם להצביע בקלפיות המיועדות לכך ולחזור הביתה.

במשטרה נערכים לאפשרות לביצוע לזיוף בחירות בהסתמך על מקרים שאירעו בימי הבוחר שעברו. ניסיונות אלה התבצעו בדרך של הצבעה בשמות של אנשים מתים, מאושפזים, או אזרחים הנמצאים בחוץ לארץ.

בבחירות יעבדו גם 15 אלף מפקחי בחירות בקלפיות. כ-2,000 מהם עם מצלמות. השוטרים יהיו עם 3,500 מצלמות גוף אבל הם לא יצלמו בתוך הקלפי אלא מסביב. אם יהיה אירוע חריג - השוטר יצלם את הקלפי והמתרחש בסביבתו.