אפי נוה
צילום: פלאש 90

סגירת תיק מין תמורת מינוי: גוברים הסיכויים להסדר טיעון עם נוה בתיק נתב"ג

הפרשנות שנתנו בפרקליטות לעבירת הפרת אמונים בתיק נגד נוה וכרייף - עשויה לשמש נאשמים המואשמים בעבירה זו בתיקים אחרים
תמר אלמוג
21 במרץ 2021
22:41

המשנה לפרקליט המדינה, עו"ד מומי למברגר, הודיע היום (ראשון) על סגירת התיק נגד ראש לשכת עורכי הדין לשעבר, אפי נוה, ונגד השופטת אתי כרייף. להחלטה שלוש משמעויות מרכזיות: ראשית, הפרשנות שנתנה הפרקליטות לעבירת הפרת אמונים בתיק יכולה לשמש נאשמים המואשמים בעבירה זו בתיקים אחרים.

שנית, גוברים הסיכויים להסדר טיעון עם נוה בתיק נתב"ג, בו הוא כבר מואשם יחד עם בת זוגו - על יציאה מישראל שלא כחוק בצוותא, כניסה לישראל שלא כחוק בצוותא וקבלת דבר במרמה בצוותא.

משמעות שלישית להחלטה היא פרישתה של השופטת כרייף. עורכי דינה של כרייף, אופיר סטרשנוב ונתי שמחוני, מסרו כי לא נפל רבב בהתנהלותה וחידדו כי היא פורשת כדי לסיים את העוול והפגיעה. מטעם נוה מסרו עורכי הדין בעז בן צור, כרמל בן צור, גיא רוה והדר גולדשטיין כי הם מברכים על ההחלטה: "נסגר תיק שלא היה צריך לבוא לעולם".

ההחלטה לסגור את התיק התקבלה אחרי השימוע, לאחר התלבטות ולמרות ממצאים בעייתים. הנימוק שהועלה - יש ספק סביר בנוגע למניע של השניים לקשר אינטימי, שמקשה על הוכחת עבירת השוחד. עוד נומק כי הפרת אמונים קיימת בתיק לכאורה, אך בשל הדרך הבעייתית שבה הושגו הראיות, האיזון מחייב סגירה.