סימפסון
צילום: דיסני, ו-FOX

ציון דרך: "משפחת סימפסון" הגיעה ל-700 פרקים

הסדרה עלתה לאוויר בשלהי 1989 ונחשבת שיאנית האנימציה והסיטקום המשודרים לאורך הזמן הרב ביותר • הפרק ה-16 בעונה ה-32 עוסק בפלאשבאק שחווה המשפחה לתקופת חג המולד • בהפקת הסדרה לא מתכוונים לפרוש, ולפי הודעת הרשת צפויות החודש - הפקות של שתי עונות חדשות
איתמר מרגלית
22 במרץ 2021
11:00

ציון דרך משמעותי נרשם הלילה (שני) בטלוויזיה האמריקנית, כשסדרת האנימציה "משפחת סימפסון" שידרה את הפרק ה-700 שלה. הסדרה שעלתה לאוויר בשלהי 1989 נחשבת שיאנית סדרת האנימציה והסיטקום המשודרים לאורך הזמן הרב ביותר. הפרק ה-700, שהוא הפרק ה-16 בעונה ה-32, נקרא Manger Things ועוסק בפלאשבאק שחווה המשפחה לתקופת חג המולד.

למרות הקילומטראז' הרב, בהפקת הסדרה לא מתכוונים לפרוש, ולפי הודעת רשת "פוקס" מהחודש – צפויים להיות מופקים שתי עונות של המשפחה הצהובה מספרינגפילד. יוצר הסדרה מאט גריינינג התייחס למספר הפרק, ובריאיון שהעניק לעיתון USA TODAY אמר שזה "דבר מדהים". גריינינג דחה את הביקורת של מבקריו, לפיה העונות הראשונות של התוכנית היו יותר טובות. לדבריו, למרות סדרות האנימציה שיש כיום, "משפחת סימפסון" ממשיכה לספר סיפורים חכמים ומשוגעים.

סדרת האנימציה המיתולוגית "משפחת סימפסון" כבר קיבלה מעמד של נביאה בכל הקשור לחיזוי אירועים בארצות הברית. ועם המהומות בוושינגטון וההסתערות על הקפיטול - מצליחה המשפחה בצהוב לראות את הנולד בפרק ששודר לפני כ-25 שנה, והפך ויראלי.

הפרק שנקרא, למרבה האירוניה, "היום בו האלימות מתה", הוא משנת 1996, ובו בארט וליסה סימפסון צופים בסדרה מוזיקלית בטלוויזיה שבה מופיעה דמות מצוירת של מה שאמור להיות תיקון לחוקה, שרוצה להיכנס לתוך בניין הקפיטול. אחרי ש"התיקון" אושר על ידי הקונגרס, הוא מזמן את חבריו "התיקונים האחרים",  והם מסתערים עם נשקים שלופים על הבניין.

זוהי לא הפעם הראשונה שבה הסדרה מצליחה לחזות את עתידה של האומה האמריקנית. 16 שנים לפני שנבחר דונלד טראמפ לנשיאות, בפרק משנת 2000 ששמו "בארט לעתיד", מוצגת מציאות אלטרנטיבית שבה ליסה סימפסון נבחרת לנשיאות לאחר הכישלון של קודמה בתפקיד - דונלד טראמפ.

לפני כשנתיים וחצי כיכבה גל גדות בפתיחת העונה ה-30 של תכנית האנימציה המצליחה ביותר בכל הזמנים.