-
צילום כינרת: דנה בכר, איגוד ערים כינרת

בטבע ובמרכזי הקניות: כך הישראלים מבלים ביום הבחירות

תורים ועומסים במרכזי הקניות ברחבי הארץ, טבילה בכינרת בדרך להצבעה בקלפי ובחירות בספארי • כ-100 אלף מטיילים ניצלו את יום השבתון לטיול בשמורות הטבע והגנים הלאומיים
רובי המרשלג, עופר חלפון ודנה ירקצי
23 במרץ 2021
15:21
עודכן ב 15:44

בחירות 2021: בפעם הרביעית בתוך שנתיים, אזרחי ישראל יוצאים להצביע. כ-14 אלף קלפיות נפתחו בשעה 07:00 וייסגרו ב-22:00. יש מי שהחליטו לנצל את יום השבתון גם כדי לנפוש בחיק הטבע, לטבול בכינרת או לערוך "שופינג" במרכזי הקניות. 


מה אתם יודעים על המערכת הפוליטית וסבבי הבחירות?

רבים יצאו להינות ממזג האוויר החם בכינרת. יחד עם זאת, באיגוד ערים כינרת הודיעו כי משעות אחר הצוהריים תשתנה הרוח לרוח מערבית עם משבים של 60 קמ"ש, והזהירו את הציבור מסכנת היסחפות בכל חופי הכינרת. 

עד כה, כ-100 אלף מטיילים ניצלו את יום השבתון לטיול בשמורות הטבע והגנים הלאומיים. האתרים המובילים היו הגנים הלאומיים ירקון תל אפק ואשקלון עם כ-3,500 מטיילים בכל אחד מהם, קיסריה עם כ-2,300 מטיילים ומצדה עם כ-1,900 מטיילים. בין שמורות הטבע בלטו עין גדי עם כ-2,000 מטיילים, הבניאס עם כ-1,900 מטיילים והשמורות תל דן, נחל עיון ועיינות צוקים עם כ-1,000 מטיילים בכל אחת מהן.

כמה הציבור הספיק "לבזבז"? 

במרכזי "ביג" ברחבי הארץ נרשמה תנועה ערה של קונים. מהרשת נמסר כי נרשם גידול של כ-50% לפחות ביחס ליום רגיל. גם בדיזנגוף סנטר נרשמה עלייה של כ-20% בכמות המבקרים, לעומת יום הבחירות הקודם. ממרכז הקניות נמסר כי עד כה ביקרו במתחם 15,000 אנשים.

משירותי בנק אוטמוטיים (שב"א) נמסר, כי עד השעה 18:00 הוציאו אזרחי ישראל סכום של 1.09 מיליארד ש"ח בכרטיסי אשראי, ירידה של 5.2% לעומת יום הבחירות הקודם לפני כשנה, אז נרשמו הוצאות בכרטיסי אשראי בהיקף של 1.15 מיליארד. 

נמר או פינגווין - בחירות גם בספארי

הספארי ברמת גן משתתף גם הוא בחגיגה, ומקיים בחירות במתכונת מיוחדת - כורש הנמר הפרסי, לוקאס הגורילה, הפינגוויניות סוקי וצ'ופצ'יקוני, שאול כוח הקומודו וטים ותמי עופות הקזואר הציגו, כל אחד, את המצע שלו כדי לשכנע את המבקרים להצביע להם. 

שגית הורוביץ המייצגת את כורש הנמר, סיפרה לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב: "יש לו מדיניות סדורה, ומדיניות פנים מאוד ברורה. הוא חולש על כל העולם כמעט".

האזינו לריאיון המלא בכאן רשת ב

גיא קוטב המייצג את לוקאס הגורילה הסביר: "קפצתי על ההזדמנות לייצג את לוקאס כי הוא היחיד שראוי להיקרא - המנהיג. הפינגוניות חמודות אבל מה לחמידות ולמנהיגות". חן חיימוביץ' המייצגת את הפינגויניות צוקי וצ'קצ'וקוני, לא נשארה חייבת ואמרה: "די למצואיזם. מדובר באיזושהי גבריות שמנסה לדרוס מנהיגות חזקות. אנחנו בעד מנהיגות נשית חזקה".

יותם בר המייצג את שאול הקומודו אמר: הגיע הזמן שנפסיק לבחור רק עם הלב, אלא נבחר מועמד שצומח מלמטה, או במקרה שלנו מלמעלה. שאול נותן ביס במשהו ונותן לתהליך להמשיך".