כוחות משטרה בזירת הירי בקולורדו
צילום: אי-פי

ביידן על אירוע הירי בקולורדו: צריך להעביר חוקים שיגבילו את השימוש בנשק

הנשיא האמריקני ציין כי הם ממתינים למידע נוסף בקשר לחשוד בירי ולמניעיו - שאינם ידועים עד כה • בתצהיר המעצר של אחמד אל-אליווי אליסה נטען שהחזיק בנשק תקיפה, אקדח וגם אפוד טקטי. ברשת CNN דווח כי כלי הנשק בו נעשה שימוש הוא מסוג AR-15
איתמר מרגלית
23 במרץ 2021
19:36

הטבח בקולורדו: נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן התייחס הערב (שלישי) לאירוע הירי אתמול בעיר בולדר, ואמר כי יש לבצע חקיקה שתגביל את השימוש בנשק. "הסנאט צריך להעביר הצעות חוק שיסגרו את הפרצות שיש בבדיקות הרקע שיש לאלה שקונים", קרא ביידן והוסיף כי הם ממתינים למידע נוסף בקשר לחשוד בירי, הנשקים שהחזיק ולמניעים שלו - שאינם ידועים עד כה. הנשיא האמריקני קרא לחברים בסנאט ובבית הנבחרים לנקוט באמצעים כדי למנוע הישנות אירועי ירי המוני. 

בתצהיר המעצר של החשוד בירי נטען שהחזיק בנשק תקיפה, אקדח וגם אפוד טקטי. ברשת CNN דווח כי כלי הנשק בו נעשה שימוש בטבח הוא מסוג AR-15, וכי נמצאו בביתו של מבצע הירי כלי נשק נוספים.

אמש פתח אדם בירי בסופרמרקט בעיר בולדר שבקולורדו והרג עשרה בני אדם, בהם שוטר אחד. היורה, אחמד אל-אליווי אליסה, בן 21 מהעיר ארבאדה במדינה, נפצע מירי השוטרים ונעצר. התובע המקומי מסר כי ההערכה היא שפעל לבדו. טווח הגילאים של כלל ההרוגים באירוע נע בין גיל 20 ל-65. אליסה נמצא בבית חולים ומצבו יציב והוא נאשם בעשרה סעיפים של רצח ממדרגה ראשונה.