נתניהו בנאומו הלילה
צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש90

נתניהו: אסור לנו לגרור את ישראל לבחירות חמישיות - לא פוסל אף אחד

זמן רב אחרי יריבו, עלה נתניהו לנאום בו דיבר על "הישג אדיר" לליכוד, אך לא טען לניצחון. בדבריו הזהיר ממערכת בחירות נוספות ורמז שהוא מעוניין בהעברת חברי כנסת ממפלגות מתחרות אל הקואליציה שלו
מערכת כאן חדשות
24 במרץ 2021
05:24

"הישג אדיר": בשעה 02:30 לפנות בוקר (רביעי), זמן רב אחרי יריביו, עלה ראש הממשלה בנימין נתניהו לשאת דברים בסיומו של יום הבחירות לכנסת ה-24. "הערב הבאנו את הליכוד להיות המפלגה הגדולה בישראל בפער גדול מאוד. אנחנו בקידומת 3 והמפלגה הגדולה מאחורינו בקידומת 1. זהו הפער הגדול ביותר בין שתי מפלגות מובילות בישראל בעשרות השנים האחרונות", אמר.

צפו בנאומו המלא של ראש הממשלה נתניהו

בדומה לשיחות הפרשנים באולפנים, גם נתניהו התייחס לאפשרות שתוצאות הבחירות הנוכחיות יביאו לסבב חמישי: "אסור לנו בשום אופן לגרור את ישראל לבחירות חמישיות - צריך להקים ממשלה יציבה עכשיו. כל אפשרות אחרת תביא אותנו מהר או מהר יותר לבחירות חמישיות ואסור לנו ללכת לשם".

צפו בפרשנות של ירון דקל לדברי נתניהו

נתניהו סיפר גם על תוכנית העבודה שלו לימים הקרובים, שתכלול ניסיונות להביא חברי כנסת מהמחנה השני לתוך הקואליציה שלו. "בימים הקרובים לא אחסוך שום מאמץ בדיבור עם כל חברות וחברי הכנסת כדי להביא לישראל ממשלה יציבה", אמר נתניהו והוסיף כי הוא לא פוסל אף אחד, כי הוא יפעל להקים ממשלה יציבה וכי הוא מושיט יד לכל חברי הכנסת "שמאמינים בעקרונות שלנו".

הפרשנות של מיכאל שמש

כשעה לאחר תוצאות המדגמים התקשר נתניהו ליו"ר ימינה נפתלי בנט ושוחח עמו. לפי מדגם כאן חדשות, ימינה קיבלה 7 מנדטים. בנט אמר לנתניהו כי יש להמתין לתוצאות האמת. ראש הממשלה התקשר גם ליו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ' ובירך אותו על הישג מפלגתו. על פי מדגם כאן חדשות, מפלגתו של סמוטריץ' מקבלת 7 מנדטים.

בגוש תומכי נתניהו נרשמה שביעות רצון גם בש"ס, שקיבלה במדגם כאן חדשות 9 מנדטים וכרגע היא המפלגה השלישית בגודלה. יו"ר המפלגה אריה דרעי אמר בנאום שנשא במטה המפלגה: "שואפים להקים ממשלה יהודית-לאומית במהירות. אני פונה לראשי מפלגות הימין - בואו נשכח את מערכת הבחירות, נתגבר על כל השיקולים האישיים וכל הפגיעות - העם רוצה ממשלה לאומית-יהודית-מסורתית. אין אפשרות אחרת".