-

למה אנחנו אוכלים את מה שאנחנו אוכלים, ומהם הכוחות הכלכליים שפועלים על הצלחת שלנו?

מה באמת מקבלים כשקונים קציצות בסופר? למה סיפרו לנו שאסור לטגן בשמן זית? מה הקשר בין כסף לקמח לבן? ואיפה אפשר למצוא דבש אמיתי? שורה של מומחיות ומומחים יעזרו לענות על השאלות שתמיד הטרידו אתכם שנייה לפני שפתחתם את הפה | משחקי הביס
שאול אמסטרדמסקי
28 במרץ 2021
13:14

למה אנחנו אוכלים דווקא את מה שאנחנו אוכלים, ואילו כוחות כלכליים סמויים מן העין פועלים על הצלחת שלנו? שורה של מומחיות ומומחים יעזרו לענות על השאלות שתמיד הטרידו אתכם שנייה לפני שפתחתם את הפה.

שיטת השקשוקה: מאיפה הגיעו המצרכים שלנו?

אנחנו אמנם מתגאים בחקלאות הישראלית, אבל מרבית הירקות, ובכלל המזון, שאנחנו אוכלים, כלל לא מגודלים בישראל. הפירות והירקות העסיסיים שממתינים לנו על המדף בסופר, לא תמיד טריים כמו שהם נראים.

נתחיל מאחד מהמאכלים הכי אהובים על הישראלים – שקשוקה. העגבנייה האדומה שבדרך למחבת שלנו לא הגיעה הבוקר מהשדה. מעורבים כאן כימיקלים, טכנולוגיות מודרניות, ואיך לא - אינטרסים  וכסף. חלק ניכר מהירקות והפירות שאנחנו צורכים עוברים תהליך הבחלה: זהו תהליך שמבשיל את הירקות באופן אקטיבי ולא טבעי, כלומר קטפו את אותה עגבנייה כשהיא בוסר, ייבאו אותה מטורקיה לישראל, הכניסו אליה כימיקל שמזרז את תהליך ההבשלה, והופ, גם האריכו לה את חיי המדף.

איך כל זה משפיע על השקשוקה? צרכנים רבים לא עסוקים בשאלה מאיפה הגיעה העגבנייה שלהם, אבל הם לא מתארים לעצמם איזה תהליך היא עברה עד שהגיעה לצלחת. חיי מדף ארוכים של ירקות שווים הרבה מאוד כסף, והרבה פחות ערכים תזונתיים.

מים, מייצבים וטעם של מפעל: מה באמת מקבלים כשקונים קציצות בסופר?

כמה אחוז עוף והודו הייתם מצפים שיהיו באריזת קציצות עוף והודו? סביר להניח שיותר מ-54%. וכמה אחוזי רכז רימונים היינו מצפים שיהיה ברכז רימונים? כנראה שיותר מ-3%.

רשימת הרכיבים שעל גב כל מוצר מגלה לנו כמה אחוזים מהווה כל אחד מהרכיבים. באותה אריזת קציצות למשל, יש יותר מים מאשר בשר הודו. כלומר, 700 גרם באריזה שווים לבערך 350 גרם בשר על אמת.

אמנם למעמד הביניים העובד אין זמן לעמוד ולבשל כל יום, אבל אולי כדאי להקדיש עוד מספר שניות כדי לקרוא את רשימת הרכיבים.

מוציאים את המיץ: מה עומד מאחורי המדבקות האדומות?

בינואר 2020 נכנס לתוקף החוק שקובע כי יש לסמן במדבקה אדומה כל מוצר שמכיל כמות גדולה של סוכר, נתרן או שומן. המטרה לא הייתה לקשט את המדפים במדבקות, אלא לגרום ליצרניות המזון להפחית את השימוש ברכיבים האלה.

הכוונות היו טובות, אבל התקנות וההגדרות יצרו מצבים אבסורדיים. אם תתקלו למשל במארז סוכריות ג'לי שמכילות 97% סוכר, אל תחפשו את המדבקה האדומה. על פי התקנות, אם שטח הפנים של האריזה קטן מ-5 ס"מ מרובע, אין צורך בסימון.

הרפורמה נועדה לעודד את הציבור ליותר מודעות תזונתית, אבל אולי הרוויחה בדיוק את ההיפך.

למה סיפרו לנו שאסור לטגן בשמן זית?

אסור לטגן בשמן זית, כך אמרו לנו תמיד. למעשה, זו אגדה שנוצרה על ידי תעשיית השמן המזוכך. כך מסביר ד"ר אורי מאיר צ'יזיק, היסטוריון של הרפואה והתזונה.

השמן המזוכך והזול, זה עם חיי המדף הארוכים ושרובנו משתמשים בו, הוא לא בדיוק שמן. במקור הצבע שלו הוא ירוק, חום, ואפילו שחור. מאחר ששמן בצבעים האלה פחות מזמין לבישול, ובטח נראה פחות מזוכך, משתמשים בתעשייה באקסן - חומר שמפריד את השומן משאר החומרים.

צ'יפס הוא אמנם לא המזון הכי בריא שיש, אבל אם כבר מטגנים - רק בשמן זית.

הקמח של העשירים: מה הקשר בין כסף לקמח לבן?

ללחם הלבן, המוצר הפשוט שאנחנו מכירים, יש היסטוריה. בעבר, הלבן היה סמל של המעמד הגבוה. בגדים לבנים, קמח לבן. אלה היו סממנים לכך שיש לך מספיק כסף להשקיע במוצרים שדורשים יותר טרחה.

הלכנו להכין פוקצ'ות עם רותי רוסו, שפית ועיתונאית. היא הסבירה איך מאחורי דברים כל כך טריוויאליים, כמו כיכר לחם, עומדים המון המון אינטרסים, שלרוב לא משרתים אותנו.

רוצים דבש אמיתי? חפשו את הדבוראי השכן

אבנר עיני הוא הייטקיסט, מנהל מוצר בחברת סטארט-אפ. חוץ מזה, הוא גם מגדל דבש בבית, שלטענתו הוא אחר לגמרי מהדבש שאנחנו מכירים מהסופר.

"בכוורת מסחרית מתרכזים בלקחת כמה שיותר", הוא אומר. יצרני הדבש המסחריים מאכילים את הדבורים בתמצית סוכר במקום בצוף, והתוצאה היא - פייק דבש.

מי שמעוניין בדבר האמיתי, הגולמי, האסלי, אומר אבנר, צריך לחפש אצל הדבוראים החובבים שבקרבתו. כשתטעמו ותגלו שיש הבדל בין דבש של חורף לדבש שספג אקליפטוסים - תבינו שזה הדבר האמיתי.

למבוגרים בלבד? הסוכר החדש - יקר ונטול קלוריות

הוא עושה טעם מתוק בפה, לא מעלה את לחץ הדם ולא מוסיף קלוריות. נשמע כמו חלום? תכירו את הסוכר החדש - האלולוז.

המוצר החדשני נחשב כרגע כממתיק למבוגרים בלבד, ועד שהביקוש יעלה והאלולוז ייכנס לייצור תעשייתי וזול, החלום המתוק יעלה לא פחות מ-70 שקלים לקילו. האם הסוכר החדש שווה באמת פי 35 מסוכר רגיל?