נשקו של לוחם אגוז

חטיפת נשק לוחם אגוז: כתב אישום הוגש נגד שני התוקפים מאיבטין

שני תושבי איבטין, אמיר קמיראת והחייל המשוחרר מוחמד אבו קמיר, מואשמים בשוד בנסיבות מחמירות ועבירות נשק • כתב האישום מתאר איך נאבקו עם החייל - עד שהצליחו לשדוד את נשקו האישי, בזמן ניווט יחידני שביצע ליד שפרעם • אם הלוחם העידה כי בנה לקח את האירוע בצורה לא פשוטה: "העיקר שהבן שלי בחיים"
חן ביאר
25 במרץ 2021
11:12

חטיפת נשקו של לוחם אגוז: כתב אישום הוגש היום (חמישי) נגד אמיר קמיראת ומוחמד אבו קמיר, המואשמים שגנבו את נשקו של לוחם הקומנדו בזמן ניווט ליד שפרעם. השניים, תושבי היישוב איבטין בני 25, מואשמים בשוד בנסיבות מחמירות ועבירות נשק. כתב האישום מתאר את מאבקם של הנאשמים עם החייל - עד שהצליחו לשדוד את נשקו האישי.

על פי תחקיר האירוע, שהתרחש בתחילת החודש, בשעה 3:00 לפנות בוקר הבחין הלוחם בכלי רכב חשוד עם שתי דמויות, שנוסע מאחוריו על ציר עפר שעליו הלך ביער . נוסעי הרכב עצרו ושאלו אותו אם הוא צריך טרמפ. הוא המשיך להתקדם, והרכב עקף אותו ועצר בצורה אנכית אליו. בעימות בין החשודים ללוחם, הוא השליך את המחסנית לשיחים בצד הדרך. הלוחם נפצע בפניו ובידו. הוא לחץ על לחצן מצוקה והזעיק את מפקדיו. אחרי חמש דקות של מאבק, החשודים נמלטו עם נשקו.

שני הנאשמים, קמיראת ואבו קמיר, אותרו לאחר חיפושים בדירת מסתור ליד קריית טבעון. אבו קאמיר הוא חייל משוחרר, ובדירה שבה התחבאו השניים התגלתה גם תחמושת.

 

לאחר אירוע התקיפה החריג, הוציא מפקד הסיירת הודעה שנוייה במחלוקת למפקדים ביחידה, בה אמר כי "לוחם שאינו יודע לנצח שני אנשים בקרב מגע וחוטפים את נשקו - אינו יכול להיות לוחם באגוז". בשיחה עם כאן חדשות, התייחסה אם הלוחם לדברים ואמרה כי בנה "לקח את זה לא פשוט, הוא לא היה צריך את האמירה הזו כדי להבין שזו לא הייתה תוצאה שהוא רצה. אבל הוא נאבק בכל כוחו ולמזלנו הכל נגמר בשלום".

עוד הוסיפה האם: "אני מבינה שלא מדובר במפקד פשוט, אלא במפקד שעשה דבר או שניים. אם אנטור לו טינה זה ישנה משהו? הוא התקשר להתנצל . סביר להניח שהוא גם עשה חשבון עם עצמו", אמרה ר'. "לא מעניין אותי לצאת נגד המפקד, אני לא עוסקת בטינה. הדבר הכי חשוב הוא שהבן שלי בחיים", הוסיפה.