חיסוני פייזר
צילום: גטי אימג'ס

פייזר: מקווים להתחיל לחסן ילדים כבר ב-2022

החברה הודיעה שהיא התחילה בניסוי חיסון ילדים בני 12 ומטה • משרד הבריאות אסר על הקופות לחסן שבים מחו"ל בנתב"ג, כללית המשיכה • הנחיית משרד הבריאות נובעת מהחשש שהנכנסים לישראל נושאים את נגיף קורונה, וטרם התבררה השפעת החיסון על נשאי הנגיף. למרות ההוראה, בקופת חולים כללית ממשיכים לחסן את לקוחותיהם ששבים מחו"ל בנמל התעופה
בן יניב ודקלה אהרן-שפרן
25 במרץ 2021
13:38
עודכן ב 18:38

חברת התרופות פייזר הודיעה היום (חמישי) שהיא מתחילה לחסן ילדים בני 12 ומטה בחיסון נגד קורונה. בחברה מקווים שילדים יוכלו להתחסן בו כבר בתחילת 2022. במסגרת הניסוי לחיסון לילדים ישתתפו בני שישה חודשים ומעלה. המשתתפים שמספרם לא ננקב קיבלו מנת חיסון ראשונה אתמול. בפייזר מכוונים לחסן כ-4,500 בני 12 ומטה במסגרת הניסוי.

מחקר ישראלי: חיסוני פייזר יעילים נגד הזן הבריטי, אבל פחות נגד הדרום אפריקני

משרד הבריאות הודיע היום לקופות החולים כי לא יוכלו לחסן ישראלים החוזרים מחו"ל בנמל התעופה בן גוריון, אך למרות זאת, קופת חולים כללית ממשיכה לחסן מבוטחים שלה בנמל. במכתב שהועבר מהמשרד לקופות נכתב כי בשלב זה המשרד אינו מאשר חיסון בנמל התעופה וכי יש להתארגן בהתאם להחלטה ולהפסיק את החיסונים בשדה.

בכללית, שם המשיכו לחסן גם היום, אמרו לכאן חדשות כי הנושא נמצא בדיון מול משרד הבריאות וכי בקופה ממשיכים לחסן. מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי הגיב לפרסום במשדר "בחצי היום" ואמר כי הרקע לאיסור הוא שמגיעים מחו"ל אנשים שלא ידוע אם הם נושאים את הנגיף וכי מבחינה מקצועית הייתה מחשבה שלא טוב לחסן אנשים שהם בנשאות פעילה של הנגיף. לוי הוסיף כי במשרד מגבשים בימים אלה חוות דעת בעזרת צוות הטיפול במגיפות וכי אם המסקנה תהיה שניתן לחסן נשאים, יתירו לקופות לחסן ואף יחלו במבצע לחסן נוסעים שבים בנתב"ג.