מטה הליכוד בליל הבחירות, שלשום
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

מהומה בליכוד בעקבות אובדן כ-300 אלף קולות

נתניהו זעם על ח"כ קרעי שהיה אחראי על הקלפיות: "לא סיפקת את הסחורה". בכירים חרדים לנתניהו: אנחנו מעוניינים בממשלה שתיתמך על ידי מנסור עבאס
מיכאל שמש
25 במרץ 2021
19:48
עודכן ב 21:12

לאחר ספירת הקולות - מהומה בליכוד בעקבות אובדן של כ-300 אלף קולות. הערב (חמישי) דווח בכאן 11 כי ראש הממשלה בנימין נתניהו זעם על חבר הכנסת שלמה קרעי, סגן יו"ר ועדת הבחירות שהיה האחראי על הקלפיות מטעם הליכוד. נתניהו אמר לקרעי: "לא סיפקת את הסחורה". בבחירות הקודמות שנערכו במארס 2020 הליכוד זכתה ב-36 מנדטים. לעומת 30 מנדטים בהם זכתה המפלגה בבחירות לכנסת ה-24.

אמנם ביממה האחרונה שומר ראש הממשלה על שתיקה כלפי חוץ, אבל מאחורי הקלעים הוא כן מקיים שיחות עם ראשי המפלגות. היום דווח ב"חדשות הערב" כי בכירים חרדים אמרו לנתניהו כי הם מעוניינים בממשלה שתיתמך על ידי מנסור עבאס וכי אין להם בעיה אם תרחיש זה ייצא אל הפועל. ראש הממשלה כאמור מסרב בתוקף לחשוף את עמדתו. הוא אינו שולל שיתוף פעולה עם רע"מ בכנסת, אבל עדיין לא התייחס לאפשרות של הקמת ממשלה בתמיכתם.

בתוך כך נמשכים המגעים בגוש מתנגדי נתניהו להשגת רוב להרכבת קואליציה. אולם על אף המגעים הללו אחמד טיבי ומפלגת תע"ל מסרבת לומר האם היא תתמוך בהחלפת יו"ר הכנסת ובחוק נגד נתניהו. לעמדה הזו כאמור שותף גם מנסור עבאס. הפירוש לצעד שכזה הוא שכעת אין רוב בכנסת למהלכים נגד נתניהו בשלב מיידי.