מחלקת קורונה בבית החולים סורוקה, ארכיון
צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

יולדת בחודש תשיעי להריונה מתה מקורונה בסורוקה

נקבע גם מותו של העובר. האישה הובהלה לחדר המיון במצב אנוש ממונה הקורונה לכאן רשת ב: "כל העולם מתנפל על החיסונים שנמצאים במחסור, ולכן חשוב לשים את היד על זה כמה שיותר מוקדם"
איציק זוארץ
29 במרץ 2021
08:49
עודכן ב 15:57

חולת קורונה בחודש התשיעי להריונה מתה היום (שני) בבית החולים "סורוקה" בבאר שבע. נקבע גם מותו של העובר. היולדת, תושבת הפזורת הבדואית בת 45, הובהלה לחדר המיון במצב אנוש. עוד נמסר כי אינה התחסנה מפני הנגיף.

מוקדם יותר הבוקר התייחב ממונה הקורונה הפרופסור נחמן אש לביטול ישיבת הממשלה שבה אמור להיות מאושר תקציב לרכש חיסוני קורונה נוספים. פרופסור אש אמר בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב כי "השוק של החיסונים מאוד מורכב. כל העולם מתנפל על החיסונים שנמצאים במחסור, ולכן חשוב לשים את היד על זה כמה שיותר מוקדם". 

האזינו לריאיון עם נחמן אש

ממונה הקורונה הוסיף שאישור התקציב בישיבת הממשלה אמור לכלול גם רכישת חומרים לביצוע בדיקות הקורונה ונושאים נוספים הקשורים למאבק בקורונה. "לכן חשוב לאשר את התקציב כמה שיותר מוקדם", הוא הוסיף. 

בנושא המסכות אמר פרופסור אש אחרי החגים יתקיים דיון שעוסק באפשרות להפסיק את השימוש בהן באוויר הפתוח. "זה נכון שמבחינה מקצועית המסכות הרבה פחות משמעותיות במרחב הפתוח. אנחנו עדיין רוצים שאנשים בקבוצות ובמקומות סגורים יעטו מסכות". 

אתמול יו"ר כחול לבן בני גנץ הודיע על ביטול ישיבת הממשלה שתוכננה להיום. בהודעה שפרסמה לשכתו נמסר כי "לאור סירוב גוש הליכוד ונתניהו לאשר בישיבת הממשלה מינוי קבע של שר משפטים, מה שיביא לפגיעה בשלטון החוק ובדמוקרטיה, לא תתקיים מחר ישיבת הממשלה". בליכוד הגיבו: "בשביל מינויים וג׳ובים, גנץ מונע את חתימת החוזים למיליוני חיסונים שנדרשים לאזרחי ישראל לקראת החיסון הבא".