-
צילום: דוברות המשטרה

חמישה גברים מואשמים באונס קבוצתי של בת 16 בעלת מוגבלות

על פי החקירה, הצעירה הכירה את אחד מהגברים דרך משחק רשת. הוא אסף אותה מביתה והפגיש אותה עם חבריו - שיחד סיממו ואנסו אותה בכלי רכב נטוש במטע זיתים סמוך ליישוב ראמה. בני משפחתה גילו על המקרה רק כשמסרה עדות במשטרה
מיכל וסרמן
29 במרץ 2021
11:05

כתב אישום הוגש הבוקר (שלישי) בבית המשפט המחוזי בחיפה נגד חמישה גברים בגין אונס קבוצתי של נערה בת 16 בעלת מוגבלות באזור הגליל לפני כחודש. הנאשמים הם רשאד נאסר בן 27, מוחמד נאסר בן 23, תאמר נאסר בן 32, עודי נאסר בן 27 מהכפר ראמה ונגד מאהר בדראן בן 23 מבענה. 

כתב האישום מיחס לנאשמים רשאד, מוחמד, תאמר ומאהר שורת עבירות מין שבוצעו כלפי הקטינה. לנאשם עודי מיוחסות עבירות מין חמורות באותה קטינה, שבוצעו זמן קצר לאחר מכן. כתוצאה ממעשיהם של חמשת הנאשמים, נגרמו לקטינה חבלות של ממש, והיא נזקקה לטיפול רפואי. כמו כן, מיוחס לרשאד עבירת החזקת סמים לצריכה עצמית.

מהחקירה עולה שהנערה הכירה את אחד מהגברים – שהיה חלק מקבוצת עבריינים מורשעים שביצעו עבודות שירות יחד ‏– דרך משחק הרשת "PUBG". בהמשך הוא אסף אותה מביתה והפגיש אותה עם חבריו. 

חברי הקבוצה, תושבי הכפרים ראמה ובענה, לקחו את הנערה למטע זיתים סמוך ליישוב ראמה, סיממו ואנסו אותה בכלי רכב נטוש תוך הפעלת אלימות. חוקרי המשטרה שאיתרו את הזירה על פי תיאור הנערה, מצאו במקום ראיות פורנזיות לביצוע המעשה שהובילו לאיתור חמשת הנאשמים במעשה. 

הנערה דווחה כנעדרת באותו היום, ולאחר כמה שעות התקבל דיווח מבני משפחתה ששבה לביתה. בני המשפחה לא ידעו שהיא נפלה קורבן לפגיעה מינית, והעובדה התגלתה להם רק בעת מתן העדות של הצעירה בתחנת המשטרה - שנדרשה כחלק מהנהלים לאחר שדווחה כנעדרת. 

הנערה נחקרה לפני כשלושה שבועות על ידי חוקרת מיוחדת של משרד הרווחה, ועל פי חוות הדעת של הרווחה עולה מהבדיקה ומדבריה שעברה תקיפה מינית.