-

החזרה לסיני: כל מה שצריך לדעת עם פתיחת מעבר טאבה

סימן לחזרה לשגרה הוא הפתיחה המחודשת של מעבר טאבה. הישראלים שחיכו שנה לחזור לסיני, שמחים על ההחלטה וכבר מתכננים את החופשה הקרובה בחופים - אבל לא כולם יצליחו. אז מי יוכל לעבור את הגבול והאם צריך בידוד בחזרה לארץ?
שרון עידן, יואב זהבי ואסף פוזיילוב
29 במרץ 2021
22:28
עודכן ב 11:11

אחרי שנה שבה היה סגור, הבוקר (שלישי) נפתח מעבר טאבה לסיני. בשלב הראשון יעברו רק 300 איש בכל יום לכל כיוון – וברגל בלבד, רק מחלימים ומחוסנים. כדי להיכנס ללגונות ולחופי הזהב הכחולים תידרשו ללא מעט ביורוקרטיה ולא פחות משלוש בדיקות קורונה - אך לפחות בוטל הצורך בבידוד.

ראשית, תידרשו להציג בדיקה שלילית מישראל שנעשתה 72 שעות לפני המעבר. במעבר תצטרכו להציג אישור על רכישת אגרה מאתר האינטרנט, עם תאריך היציאה ויום החזרה. כ-72 שעות לפני החזרה לישראל – בדיקת קורונה במצרים – בבתי המלון, בבית חולים בנואיבה או במסוף טאבה המצרי. נוסף על כך, 24 שעות לפני החזרה יש להיכנס לאתר משרד הבריאות ולמלא טופס תושב חוזר. ולבסוף לעשות במסוף הישראלי עוד בדיקה.

המכסה היא קומץ מזערי ביחס למה שהיה נהוג בשנים קודמות בחגים - אלפים רבים של נכנסים ביום. ההערכה היא שבימים הקרובים תעלה מכסת הנכנסים. סמנכ"ל שדות תעופה פנים ארציים, מסופים ומעברי גבול, יואב אורן, אמר בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב: "המעבר יעבוד בשבועות הקרובים בימים ראשון-חמישי בין השעות 8:00 ל-16:00. בצד השני כולם מחכים ומצפים לפתיחה. עם הזמן המספרים יעלו".

האזינו לריאיון עם יואב אורן