קורונה
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

התגלה זן ישראלי לקורונה: אינו משפיע על יעילות החיסון

הווריאנט החדש מופיע בדגימות מחודש יולי אך הולך ונעלם • אין לו משמעות קלינית או אפידמיולוגית • 356 נדבקים חדשים אובחנו אתמול. שיעור הבדיקות החיוביות – 0.9% • מספר החולים במצב קשה עומד על 423
נוב ראובני
30 במרץ 2021
10:52
עודכן ב 14:49

משרד הבריאות הודיע היום (שלישי) כי נמצא וריאנט ישראלי לקורונה, אך הוא לא משפיע על יעילות החיסון ואינו שכיח. בהודעה נכתב כי לווריאנו אין משמעות קלינית או אפידמיולוגית ואינו קשור או גורם להדבקה נרחבת. כמו כן הוסיפו כי הוא נמצא בדגימות מחודש יולי – אך הוא הולך ונעלם והעדויות אליו מתמעטות. הזן הבריטי הוא עדיין הדומיננטי בישראל ומופיע ביותר מ-90% מהמקרים. 

מקדם ההדבקה המשיך לרדת גם היום ל-0.53, כך לפי נתוני משרד הבריאות. אתמול אובחנו בסך הכול 356 נדבקים חדשים בנגיף, ושיעור הבדיקות החיוביות עמד על 0.9% מתוך יותר מ-42 אלף בדיקות. מספר החולים במצב קשה בבתי החולים עומד על 423, מהם 206 מונשמים. מספר המתים מפרוץ המגיפה – 6,188. 

בחדשות הערב בכאן 11 פורסם ביום ראשון כי עקב הירידה בתחלואה לא נותרו בישראל ערים אדומות – וישנן רק שש רשויות כתומות. כמו כן פורסם כי בשבוע הבא תתקבל הכרעה בנוגע להמשך חובת עטיית המסכות. 

אתמול התייחס לנושא ממונה הקורונה פרופ' נחמן אש ואמר בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב: "זה נכון שמבחינה מקצועית המסכות הרבה פחות משמעותיות במרחב הפתוח. אנחנו עדיין רוצים שאנשים בקבוצות ובמקומות סגורים יעטו מסכות". 

האזינו לריאיון עם נחמן אש

אש התייחס לביטול ישיבת הממשלה שבה אמור היה להיות מאושר תקציב לרכש חיסוני קורונה נוספים, וטען:"השוק של החיסונים מאוד מורכב. כל העולם מתנפל על החיסונים שנמצאים במחסור, ולכן חשוב לשים את היד על זה כמה שיותר מוקדם". 

תגיות:
קורונה